Artykuły do tagu: Uchwała

Czy Piotrków na pewno jest Trybunalski?
Czy Piotrków jest Trybunalski? - takie pytanie zadaje radny Jan Dziemdziora w interpelacji złożonej do Rady Miasta. Radny ma wątpliwości czy nazwa naszego miasta jest odpowiednio usankcjonowana prawnie.
28.03.2019 08:04
PiS nie odpuszcza...
Radni PiS ponownie zgłosili projekt uchwały dotyczący likwidacji darmowych przejazdów MZK dla radnych Piotrkowa. Uchwała miała zostać poddana pod głosowanie podczas środowej (27 marca) sesji Rady Miasta.
Błędów nie ma, nocna prohibicja zostaje
Wojewoda nie unieważnił uchwały Rady Miasta o wprowadzeniu nocnej prohibicji w Piotrkowie. Ze względu na możliwe błędy proceduralne uchwała była weryfikowana przez służby prawne wojewody.
Zmiany w uchwale antysmogowej. Czym nie można będzie palić?
Zaczął się sezon grzewczy i znów będziemy się zmagać ze smogiem, tymczasem W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zebrał się zespół antysmogowy, składający się z fachowców i osób zaangażowanych w poprawę powietrza na terenie województwa. Powołał go marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Skonsultuj się w sprawie smogu!
Urząd Marszałkowski zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały antysmogowej, jaki przyjął Zarząd Województwa Łódzkiego.
Chcą odblokować inicjatywę uchwałodawczą piotrkowian
Sto zamiast tysiąca – tyle podpisów powinno wystarczyć, by piotrkowianie mogli zgłaszać swoje inicjatywy uchwałodawcze do Rady Miasta. Tego chcą lokalne struktury SLD i… Jan Dziemdziora, który do partii już nie należy.
Uchwała w sprawie pensji burmistrza niezgodna z prawem?
Służby prawne wojewody zakwestionowały uchwałę Rady Miejskiej w Sulejowie o obniżeniu pensji burmistrza.
Nadzwyczajne spotkanie radnych w sprawie kanalizacji
Radni Piotrkowa spotkali się w poniedziałek w trybie nadzwyczajnym. Co było aż tak pilne?
Co obywatel zrobi z budżetem?
Zewnętrzna siłownia, chodnik, a może fragment ulicy? Już niedługo piotrkowianie sami będą mogli zdecydować, na co wydadzą budżetowe pieniądze. Oczywiście nie całe. Na razie 1 mln 200 tys. zł. Od czerwca będzie można składać wnioski z pomysłami, jakie chcielibyśmy zrealizować w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. 30 kwietnia piotrkowscy radni przyjęli uchwałę w tej sprawie.
Nie chcą już Kasprzaka, chcą olimpijczyków
Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim od 1 września 2014 r. nosić będzie imię Polskich Olimpijczyków.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat