Artykuły do tagu: Ubezpieczenie

Miała ubezpieczenie, a mimo to nie otrzymała odszkodowania
Czy szkoda może być zbyt mała, aby otrzymać odszkodowanie z tytułu AC? Tak, jeśli w umowie ubezpieczenia widnieje minimalna kwota szkody. Przekonała się o tym pewna mieszkanka Łodzi, która nie otrzymała rekompensaty, ponieważ naprawa szkody nie przekroczyła niezbędnego minimum.
15 sposobów, aby zaoszczędzić na OC/AC
Jeśli jesteś inteligentnym klientem, zawsze będziesz szukał najlepszych ofert. Przeczytasz recenzje online, zgromadzisz artykuły z gazet na temat najlepszych ofert w mieście, a także wybierzesz firmy, które zawsze mają najlepsze ceny za produkty wysokiej jakości. Nie jest inaczej, jeśli chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodowym.
Czy ubezpieczenie turystyczne jest konieczne?
Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, jednak jego brak może nam w wielu sytuacjach przysporzyć niemałych problemów. Przed zaplanowanymi wakacjami warto jest rozważyć wszystkie „za” oraz „przeciw” dot. danej polisy. Niemal pewnym jest, że zdecydowana większość argumentów będzie przemawiać za kupnem ubezpieczenia podróżnego. Dlaczego?
Czy warto ubezpieczać przesyłki?
Korzystanie z przesyłek kurierskich staje się coraz bardziej popularne. Przesyłanie drobnych przedmiotów czy też kupowanie przez Internet jest dziś już normą. Wszyscy jesteśmy również świadomi, że zdarzają się różnego rodzaju wypadki i przesyłka może zostać po drodze uszkodzona albo nawet zaginąć. O ile przy wysyłce drobnych, niedrogich przedmiotów możemy odżałować stratę, o tyle wysyłając przedmiot wartościowy, chcielibyśmy mieć możliwość odzyskania jego równowartości.
Ubezpieczenie mieszkania online
Jednym z podstawowych celów życiowych każdego człowieka jest posiadanie własnego mieszkania. Później przychodzi czas na urządzanie i pielęgnowanie, ponieważ każdy w swoich „czterech kątach” chce czuć się komfortowo i bezpiecznie. Projektując dom wkładamy w to zwykle wiele czasu, pieniędzy oraz wysiłku, dlatego też ważne jest to, aby cały nas dobytek w pewien sposób zabezpieczyć.
Czy można uzyskać świadczenie z ubezpieczenia na życie z kilku firm?
Zwiększyć odszkodowanie można nie tylko wybierając wysoką sumę ubezpieczenia, na podstawie której ustalany jest procent dla każdego zdarzenia. Są również inne metody na to, by w trudnej sytuacji życiowej otrzymać większą sumę środków.
Warto zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?
Coraz częściej słyszy się o włamaniach do domów na terenie powiatu piotrkowskiego, może warto więc pomyśleć wcześniej i zabezpieczyć swoje mieszkanie? Ubezpieczenie chroni przede wszystkim od zdarzeń losowych, możemy je jednak rozszerzyć i zabezpieczyć dom od kradzieży z włamaniem. Kwota, którą otrzymamy od ubezpieczyciela ma w pewien sposób zrekompensować poniesione przez nas straty.
Abolicja w NFZ, ruch w ZUS
Po tym jak Narodowy Fundusz Zdrowia rozesłał do swoich klientów pisma w sprawie abolicji, w ZUS-ie pojawiło się więcej osób porządkujących zapisy na koncie pod względem ubezpieczenia zdrowotnego.
Najczęściej ubezpieczamy się przed zalaniem mieszkania
Ubezpieczenie mieszkania jest polisą, na którą nadal wybiera wąskie grono Polaków. Jeżeli już decydują się na skorzystanie z oferty ubezpieczyciela, zakres polisy najczęściej sprowadza się do ochrony w razie zalania mieszkania.
Zniżki OC - to musisz wiedzieć
Ubezpieczenia OC samochodów osobowych, ciężarowych i innych pojazdów podlegających rejestracji, m.in. skuterów i motorów, są dla ich właścicieli obowiązkowe. Z roku na rok drożeją ceny takich polis, ale nadal można za nie zapłacić niewiele, dzięki zniżkom na OC. Jak to wygląda w praktyce?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat