Artykuły do tagu: Ubezpieczenie

Piotrków 60. na liście miast, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem
Pojazdy poruszające się po drogach Piotrkowa Trybunalskiego mają średnio 196 tys. przejechanych kilometrów. Z tego powodu miasto zajęło dopiero 60. miejsce w zestawieniu. Mimo że to jeden z gorszych wyników w kraju, to Piotrkowianie za OC płacą o 37 zł mniej od średniej krajowej. Od warszawskich aut, które są liderem zestawienia, samochody z Piotrkowa Trybunalskiego dzieli 37 tys. km różnicy w odczycie drogomierza.
Ruchomości domowe - czy warto je ubezpieczyć razem z mieszkaniem?
Ubezpieczając mieszkanie w Piotrkowie Trybunalskim, należy brać poprawkę na różne zdarzenia losowe, które mogą spowodować szkody w obszarze ruchomości domowych. Jak skutecznie chronić się przed ich następstwami?
OC na raty – gdzie kupisz najtaniej?
Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe, dlatego przez wiele lat firmy, które je oferują, stosowały politykę obowiązku wnoszenia opłaty z góry za cały rok. Zmiany, jakie dokonują się na rynku produktów finansowych, oraz wzrost konkurencji sprawiły, że wprowadzają one również inną opcję – uiszczanie składek w ratach. Które towarzystwa mają taką ofertę i gdzie możesz kupić OC najtaniej?
Podatek od kupna samochodu - kto musi zapłacić?
Zakup samochodu to kwestia, która wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Niezwykle ważnym aspektem jest nie tylko obowiązek ubezpieczenia auta, ale również uiszczenie podatku od kupna samochodu. Sprawdź, kto jest zobligowany do dokonania płatności i dowiedz się, co się z tym wiąże.
Ubezpieczenie OC na raty - czy warto?
Koszty zakupu OC przekraczają niejeden domowy budżet. Wybór odpowiedniego jest niezwykle trudny pod kątem indywidualnych cech kierowcy, jak i jego pojazdu. Z tego względu zakup ubezpieczenia OC na raty może być bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla młodych kierowców. Jak wybrać korzystną polisę rozłożoną w czasie? Gdzie znaleźć korzystne OC na raty? Tego dowiesz się w niniejszym artykule!
Jak sprawdzić, czy auto ma ubezpieczenie OC?
Warto wiedzieć, gdzie i jak sprawdzić, czy auto ma OC z kilku powodów. Może się zdarzyć na przykład, że sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia i nie zostawi do siebie żadnego kontaktu. Czasami też kierowcy nie przyznają się do winy i odmawiają podania numeru polisy albo nie są w stanie, ponieważ są pod wpływem alkoholu. Na szczęście, znając numer rejestracyjny pojazdu, sam możesz sprawdzić OC sprawcy. W takich sytuacjach, należy również wezwać policję. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.
Ubezpieczenie turystyczne - kiedy należy je brać?
Ważne jest by być ogólnie ubezpieczonym od wszelkich wypadków, jednak nie każda polisa obejmuje również nasze wyjazdy za granicę, jak choćby te podczas urlopu. Co to ubezpieczenia turystyczne i kiedy jest odpowiedni czas, by w nie zainwestować?
Miałeś wypadek? Zostałeś bez samochodu? Czy wiesz, że masz prawo otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy wypadku? Koniecznie mu
W odpowiedzi na zapytanie Rzecznika Ubezpieczonych Sąd Najwyższy zdecydował, że samochód zastępczy z OC sprawcy jest żądaniem uzasadnionym. Sąd Najwyższy w sprawie sygn. akt III CZP 05/11 stwierdził następująco: „Odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za uszkodzenie albo zniszczenie pojazdu mechanicznego niesłużącego do prowadzenia działalności gospodarczej obejmuje celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki na najem pojazdu zastępczego; nie jest ona uzależniona od niemożności korzystania przez poszkodowanego z komunikacji zbiorowej.”
Miała ubezpieczenie, a mimo to nie otrzymała odszkodowania
Czy szkoda może być zbyt mała, aby otrzymać odszkodowanie z tytułu AC? Tak, jeśli w umowie ubezpieczenia widnieje minimalna kwota szkody. Przekonała się o tym pewna mieszkanka Łodzi, która nie otrzymała rekompensaty, ponieważ naprawa szkody nie przekroczyła niezbędnego minimum.
15 sposobów, aby zaoszczędzić na OC/AC
Jeśli jesteś inteligentnym klientem, zawsze będziesz szukał najlepszych ofert. Przeczytasz recenzje online, zgromadzisz artykuły z gazet na temat najlepszych ofert w mieście, a także wybierzesz firmy, które zawsze mają najlepsze ceny za produkty wysokiej jakości. Nie jest inaczej, jeśli chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodowym.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat