Artykuły do tagu: Ubezpieczenie

Czy ubezpieczenie turystyczne jest konieczne?
Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, jednak jego brak może nam w wielu sytuacjach przysporzyć niemałych problemów. Przed zaplanowanymi wakacjami warto jest rozważyć wszystkie „za” oraz „przeciw” dot. danej polisy. Niemal pewnym jest, że zdecydowana większość argumentów będzie przemawiać za kupnem ubezpieczenia podróżnego. Dlaczego?
Czy warto ubezpieczać przesyłki?
Korzystanie z przesyłek kurierskich staje się coraz bardziej popularne. Przesyłanie drobnych przedmiotów czy też kupowanie przez Internet jest dziś już normą. Wszyscy jesteśmy również świadomi, że zdarzają się różnego rodzaju wypadki i przesyłka może zostać po drodze uszkodzona albo nawet zaginąć. O ile przy wysyłce drobnych, niedrogich przedmiotów możemy odżałować stratę, o tyle wysyłając przedmiot wartościowy, chcielibyśmy mieć możliwość odzyskania jego równowartości.
Ubezpieczenie mieszkania online
Jednym z podstawowych celów życiowych każdego człowieka jest posiadanie własnego mieszkania. Później przychodzi czas na urządzanie i pielęgnowanie, ponieważ każdy w swoich „czterech kątach” chce czuć się komfortowo i bezpiecznie. Projektując dom wkładamy w to zwykle wiele czasu, pieniędzy oraz wysiłku, dlatego też ważne jest to, aby cały nas dobytek w pewien sposób zabezpieczyć.
Czy można uzyskać świadczenie z ubezpieczenia na życie z kilku firm?
Zwiększyć odszkodowanie można nie tylko wybierając wysoką sumę ubezpieczenia, na podstawie której ustalany jest procent dla każdego zdarzenia. Są również inne metody na to, by w trudnej sytuacji życiowej otrzymać większą sumę środków.
Warto zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?
Coraz częściej słyszy się o włamaniach do domów na terenie powiatu piotrkowskiego, może warto więc pomyśleć wcześniej i zabezpieczyć swoje mieszkanie? Ubezpieczenie chroni przede wszystkim od zdarzeń losowych, możemy je jednak rozszerzyć i zabezpieczyć dom od kradzieży z włamaniem. Kwota, którą otrzymamy od ubezpieczyciela ma w pewien sposób zrekompensować poniesione przez nas straty.
Abolicja w NFZ, ruch w ZUS
Po tym jak Narodowy Fundusz Zdrowia rozesłał do swoich klientów pisma w sprawie abolicji, w ZUS-ie pojawiło się więcej osób porządkujących zapisy na koncie pod względem ubezpieczenia zdrowotnego.
Najczęściej ubezpieczamy się przed zalaniem mieszkania
Ubezpieczenie mieszkania jest polisą, na którą nadal wybiera wąskie grono Polaków. Jeżeli już decydują się na skorzystanie z oferty ubezpieczyciela, zakres polisy najczęściej sprowadza się do ochrony w razie zalania mieszkania.
Zniżki OC - to musisz wiedzieć
Ubezpieczenia OC samochodów osobowych, ciężarowych i innych pojazdów podlegających rejestracji, m.in. skuterów i motorów, są dla ich właścicieli obowiązkowe. Z roku na rok drożeją ceny takich polis, ale nadal można za nie zapłacić niewiele, dzięki zniżkom na OC. Jak to wygląda w praktyce?
Ubezpieczenie czy abonament medyczny?
Długie kolejki, odległe terminy...Nie oszukujmy się – do działania publicznej służby zdrowia można mieć sporo zastrzeżeń i nie dziwota więc, że szukamy alternatywnych rozwiązań, a co za tym idzie, rozglądamy się za prywatną opieką lekarską. Tu pojawia się ważny dylemat – zdecydować się na abonament czy też ubezpieczenie medyczne?
Ubezpieczenie dla iPhone’a – czemu warto po nie sięgnąć?
iPhone to telefon, o którym marzy wiele osób. Jest elegancki, prestiżowy i niemalże niezawodny. Ma jednak jedną wadę – jest nią jego cena. Kupno smartfona firmy Apple to wydatek rzędu około 2500 złotych. Dodatkowo kosztowne są naprawy iPhone’ów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat