Artykuły do tagu: Turystyka

Była kolejka wąskotorowa, będzie ścieżka rowerowa
Kiedyś kolejka, wkrótce być może ścieżka rowerowa – plany, by w śladzie wąskotorówki prowadzącej z Piotrkowa do Sulejowa wybudować drogę dla rowerów, ma samorząd Sulejowa. W realizacji planów chce pomóc województwo.
25.08.2017 13:33
Kulinarny Piotrków
W ostatnich latach wyraźnie zarysowuje się nowy trend w turystyce, chodzi o tzw. turystykę kulinarną, która daje ciekawe możliwości promocji. Wiele miast, regionów czy poszczególnych państw, również tych postrzeganych dotąd jako mało atrakcyjne turystycznie, stara się ten trend skrupulatnie wykorzystywać. Dziś to właśnie forma kulinarnego wypoczynku stała się wizytówką promocyjną, na której dobre interesy robią zarówno mieszkańcy, jak i władze lokalne. Warto zastanowić się, czy Piotrków i jego okolice mają szanse wsiąść do tego nowego promocyjnego pociągu.
69 państw i 28 wysp. Elżbieta i Andrzej z Piotrkowa byli już prawie wszędzie
69 państw i 28 wysp - takim turystycznym doświadczeniem mogą się pochwalić Elżbieta i Andrzej Workiewiczowie z Piotrkowa.
Piotrkowski kulturysta potrójnym mistrzem Polski!
Bartosz Janiszewski został potrójnym mistrzem Polski w kulturystyce ekstremalnej. Podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness, które odbyły się w miniony weekend w Kielcach, piotrkowianin (KS Body Line Group Łódź) zdobył złote krążki w kategorii do 100 kg, w kategorii OPEN, poza tym wraz z Katarzyną Ludowicz (KS Olimp Zabrze) byli bezkonkurencyjni wśród par mieszanych.
LZS ma plan na turystykę
Rada Główna Krajowego Zrzeszenia LZS powołała Komisję Turystyki, w skład której weszli przedstawiciele 12 województw. Ich kadencja potrwa do 2020 r. Nasze województwo reprezentował Władysław Wawrzyńczak – wiceprezes LUKS Gryf Bujny.
Barcelona - stolica Katalonii, która nigdy nie zasypia
Każdy, kto choć raz w życiu odwiedził Barcelonę, powie z pewnością, że nie był to czas stracony. Na świecie rozsławiła je wspaniała architektura oraz… klub piłkarski FC Barcelona, znany doskonale na wszystkich kontynentach. Jeśli myślisz nad wakacjami lub spędzeniem urlopu w jakimś ciekawym miejscu – rozważ właśnie to miasto. Podróż tam wyjdzie taniej, niż myślisz!
Zwiedzali plenery filmowe
"Łódzkie filmowe" to projekt, który promuje turystykę w województwie łódzkim. W piątek do Piotrkowa przyjechała grupa dziennikarzy z całego kraju, którzy podziwiali plenery z filmów kręconych w mieście.
Polanka odżyje. Za 11 milionów
Młodszym może trudno będzie w to uwierzyć, ale kiedyś w tym miejscu spędzało się wakacje. W wielu wspomnieniach to najlepsze wakacje w życiu. Czy lata świetności sulejowskiej Polanki mogą powrócić?
Bryczką po Starym Mieście
„Bryczką po Trakcie” to propozycja Centrum Informacji Turystycznej skierowana do wszystkich piotrkowian i gości, którzy chcą zobaczyć najważniejsze zabytki Piotrkowa podczas przejażdżki konną bryczką. Taka możliwość będzie w niedzielę 24 lipca w godz. 10.00 – 16.00.
Niemcy na piotrkowskiej Starówce
Grupa 25 Niemców odwiedziła w środę nasze miasto. Ich wizytę zorganizowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów, a gości witali wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik, radny Jan Dziemdziora oraz przedstawiciele naszej Komendy Policji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat