Artykuły do tagu: Turystyka

Czy Piotrków rozkwitnie turystycznie?
Wśród wojewódzkich atrakcji turystycznych klasyfikowany jest wysoko, jednak – paradoksalnie - na wyborze się kończy, bo turyści ostatecznie rezygnują z przyjazdu do Piotrkowa.
Ścieżek rowerowych nie mamy dużo
Wczoraj w Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się debata dotycząca ścieżek rowerowych w naszym mieście.
Trzy szlaki turystyczne: konny, wodny oraz pieszo-rowerowy będzie promował Powiat Piotrkowski na XVI Międzynarodowych Targach REGIONY TURYSTYCZNE NA STYKU KULTUR. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend w Hali EXPO w Łodzi.
Piotrkowski magistrat zachęca do głosowania na Piotrków Trybunalski w konkursie „Moje wirtualne miasto”.
Biura turystyczne prześcigają się w cenowych promocjach, by skusić na kilka dni tropikalnego urlopu. Zanim jednak zdecydujemy się na wyjątkowo tanie wakacje warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
29.06.2009 12:46
Władze Piotrkowa doszły do wniosku, że warto miasto wypromować i skusić turystów, aby je odwiedzali. Jak? Na początek powstaniem Centrum Informacji Turystycznej. Czy to pomoże w zatarciu opinii, że Piotrków to miasto emerytów i rencistów i nie warto tu przyjeżdżać?
W Piotrkowie powstanie profesjonalne Centrum Informacji Turystycznej. Jego siedzibą ma być budynek dawnej apteki przy u. Zamurowej 11 (wejście od ul. Starowarszawskiej 2). Centrum ma być jednocześnie punktem stricte informacji turystycznej, przystankiem dla turystów i profesjonalną, specjalistyczną komórką Urzędu Miasta, która będzie odpowiedzialna za kreowanie i promowanie atrakcji turystycznych Piotrkowa. Plany są ambitne, ale - według pomysłodawców - bardzo realne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat