Artykuły do tagu: TrzodaChlewna

Msza w intencji hodowców trzody chlewnej
Msza święta w intencji hodowców trzody chlewnej odprawiona została w niedzielę w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeroniach w gminie Grabica. Przedsiębiorcy, gospodarze i rolnicy z terenu tej gminy i okolic modlili się o błogosławieństwo dla swojej pracy, jednocześnie prosząc o opiekę i wsparcie św. Antoniego, Opata (patrona hodowców trzody).
Powiat piotrkowski zagrożony afrykańskim pomorem świń?
Tydzień temu spotkał się powiatowy sztab kryzysowy, a dziś mamy kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń w mazowieckim. Gdyby wirus przedostał się do naszego powiatu, byłby to koniec hodowli trzody, trzeba byłoby zutylizować 190 tysięcy sztuk świń.
Tego jeszcze nie było – wójt zaprasza na Festyn Wieprzowiny
Wieprzowiny w różnych wydaniach będzie można skosztować podczas I Festynu Wieprzowiny, który odbędzie się już 22 maja w Grabicy. Podczas tej imprezy mają być promowani lokalni wytwórcy.
Minister u rolników w Grabicy
Wczoraj (20 maja) do Szydłowa w gminie Grabica przyjechał minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Rolnicy żalili się na niskie ceny skupu żywca i na dziki dewastujące uprawy. Sawicki mówił, na co może liczyć rolnik w nowym rozdaniu unijnych środków.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat