Artykuły do tagu: TrybunałKonstytucyjny

Prof. A. Rzepliński w radiu o J. Kaczyńskim i A. Macierewiczu
- Chrzanił jak Piekarski na mękach - tak koncepcję Antoniego Macierewicza przeniesienia do Piotrkowa Trybunału Konstytucyjnego ocenił jego były prezes prof. Andrzej Rzepliński. Sędzia był we wtorek gościem w Radiu Strefa FM.
Spotkanie z prof. Rzeplińskim
We wtorek o godzinie 18.00 w sali restauracji Altamira przy ulicy Dmowskiego 38 w Piotrkowie odbędzie się spotkanie profesora Andrzeja Rzeplińskiego, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego z mieszkańcami miasta.
Czy urzędnicy z Piotrkowa będą respektować orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego?
Ani Piotrków Trybunalski, ani inne większe miasta z naszego regionu nie dołączą do listy tych, które popierają działania Trybunału Konstytucyjnego. Łódzcy radni przyjęli za to apel, w którym wskazują, że orzeczenia TK mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Jakiego prawa trzymać się będą urzędnicy z piotrkowskiego magistratu? W tej sprawie interpelację złożyła radna Marlena Wężyk-Głowacka.
Trybunał Konstytucyjny do Piotrkowa? Media spekulują
Piotrków i Lublin to zdaniem portalu natemat.pl główni kandydaci. To w naszym mieście lub Lublinie powinien mieć swoją siedzibę Trybunał Konstytucyjny.
Macierewicz chce przenieść Trybunał Konstytucyjny do Piotrkowa?
- Jestem za przeniesieniem Trybunału Konstytucyjnego do Piotrkowa Trybunalskiego – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Andrzej Rzepliński z wizytą w Piotrkowie
- To tak jakby dziś terrorystów z Al-Kaidy ubrać w togi i posadzić za stołem sędziowskim. W takim systemie sądzono generała Fieldorfa... – mówił Andrzej Rzepliński, szef Trybunału Konstytucyjnego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat