Artykuły do tagu: Trawnik

W Piotrkowie koszą trawy
Sezon na koszenie trawników mamy w pełni. Kosiarki słychać nie tylko na osiedlach, ale także na zielonych terenach miejskich. Służby podległe Zarządowi Dróg i Utrzymania Miasta zaczęły już realizować plan przycinania traw w Piotrkowie.
Trawnik na dachu — nowy trend?
Trawniki na dachu zwane także zielonymi dachami coraz częściej zdobią przestrzenie dużych miast. Pojawiają się na dachach biurowców, nowoczesnych apartamentowców i „zwykłych” domów, także tych wybudowanych w latach 80. i 90.
Łąki zamiast trawników
W kilku polskich miastach rezygnuje się z trawników. Nie, nie chodzi o to, by je zabetonować, czy zastąpić parkingami. Nic podobnego.
Jak pielęgnować trawnik?
Gęsty trawnik o soczystozielonej barwie wymaga pracy i systematycznej pielęgnacji. Jeżeli chcemy w okresie od wiosny do jesieni cieszyć się piękną murawą, działania powinniśmy rozpocząć z wyprzedzeniem. Pielęgnacja trawnika to nie tylko koszenie i przycinanie, ale także prawidłowe nawożenie. Nawet najlepszy nawóz nie działa z dnia na dzień – aby zaobserwować efekty, potrzebny jest czas. Kiedy i jakie stosować nawozy do trawy?
Kierowcy zniszczyli trawnik przy Młynarskiej
- Kierowcy zniszczyli pas zieleni przy ulicy Młynarskiej. Służby za to odpowiedzialne nie reagują - mówi radny Jan Dziemdziora, który złożył w tej sprawie stosowny wniosek.
Wraca problem psich odchodów
Piotrkowskie trawniki zanieczyszczone fekaliami od lat straszą swoim wyglądem. Szczególnie problem staje się widoczny, gdy świeża trawa jeszcze nie urosła, a stopniały śnieg odsłania dość przerażający widok.
Czy trawnik przy Belzackiej poddano rekultywacji?
W maju ubiegłego roku radny Jan Dziemdziora złożył wniosek o naprawę i zabezpieczenie zniszczonego trawnika przy ul. Bezlackiej.
Trawniki potraktowane zbyt surowo
W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Kostromskiej, Zamenhofa i Armii Krajowej z oburzeniem wskazywali na niewłaściwie wykonywane prace przy pielęgnacji trawników w pasach drogowych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat