Artykuły do tagu: Transport

23.05.2019 08:15
Tiry rozjadą Piotrków?
Coraz więcej tirów nielegalnie przejeżdża przez Piotrków Trybunalski. Zwiększony ruch samochodów ciężarowych przez miasto spowodowany jest rozpoczęciem prac przy budowie autostrady A1.
Co z ustawą o transporcie zbiorowym? Poprawiano ją już 11 razy
Jednym z podstawowych założeń programu rządowego #NowaPiątka ma być uruchomienie większej liczby autobusowych połączeń gminnych i powiatowych, nadal jednak nie przyjęto ustawy o transporcie zbiorowym, bez której nie można tych zmian dokonać, w związku z tym przedstawiciele Starostwa Powiatowego, którzy mają być odpowiedzialni za wprowadzenie tego projektu na terenie ziemi piotrkowskiej, nadal nie wiedzą kiedy dodatkowe autobusy zaczną kursować.
Kontrole na targowiskach. Sprawdzali legalności sprzedaży żywca
Dzielnicowi z opoczyńskiej komendy policji i posterunku w Drzewicy, wspólnie z pracownikami powiatowego lekarza weterynarii w Opocznie, prowadzili kontrole na terenie targowisk w Opocznie i Drzewicy. Sprawdzali legalność sprzedaży żywca.
Inspektorzy mogą już korzystać z wagi przy rondzie Sulejowskim
Utworzenie wagi dla samochodów ciężarowych było jednym z elementów przebudowy ronda Sulejowskiego w Piotrkowie. Samo rondo oddano do użytku w czerwcu 2017, a dopiero od niespełna miesiąca Inspekcja Transportu Drogowego może korzystać z nowej wagi i przeprowadzać kontrole pojazdów ciężarowych.
Brakuje kierowców ciężarówek. Jest rozwiązanie?
Większość krajów Unii Europejskiej (w tym szczególnie Polska) boryka się z problemem braku kierowców zawodowych. Kandydatów nie brakuje, największym problemem jest koszt związany ze zdobyciem uprawnień. Potencjalnym pracownik musi wydać ponad 10.000 złotych, aby móc wsiąść za kółko TIR-a. Problem chce rozwiązać Polski Instytut Transportu Drogowego. Mówili o tym we wtorek podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Zawadach (przy obwodnicy Bełchatowa) posłanka PiS Małgorzata Janowska oraz Marcin Wolak - prezes PITD.
Kupiłeś coś w internecie i potrzebna Ci przesyłka? Przeprowadzasz się do innego miasta, a nawet innego kraju? Chcesz wysłać komuś z rodziny jakąś paczkę? Po prostu chcesz zaoszczędzić na wysyłce? Mnóstwo przewoźników, kurierów etc a nie wiadomo z czyich usług skorzystać. Pomocny w tej sytuacji może być serwis clicktrans.pl. Za pomocą paru kliknięć wystawia ogłoszenie, a po chwili pojawią się oferty transportu. Sam możesz zdecydować, którą wybierzesz.
Dlaczego chcą nam zabrać liczniki?
Czy znikną liczniki zamontowane przy sygnalizatorach na skrzyżowaniach? Jak wynika z wypowiedzi wiceministra infrastruktury, wkrótce może do tego dojść. Zdaniem Jerzego Szmita liczniki nie dość, że nie pomagają, to wzmagają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym... I na nic zdają się komentarze i apele zadowolonych z sekundników kierowców.
Kilka tysięcy złotych kary może otrzymać właściciel firmy transportowej, który zamiast wyznaczoną trasą (wskazaną w licencji), wozi pasażerów innymi drogami. Niektóre minibusy kursujące na trasie Piotrków - Tomaszów zamiast drogą ekspresową S8, kursują jezdnią serwisową.
Piotrków opracował projekt „Planu zrównoważonego rozwoju piotrkowskiego transportu publicznego do 2020 roku”. Zanim jednak radni przyjmą plan mieszkańcy mogą zapoznać się z jego zapisami i zgłosić ewentualne uwagi.
Jutro (3 sierpnia) od godz. 6.00 do 22.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, z udziałem inspektorów transportu drogowego, przeprowadzą na terenie naszego powiatu działania pod kryptonimem „Transport 2011”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat