Artykuły do tagu: Tomaszow

Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego miał w mieszkaniu papierosy i alkohol bez akcyzy
Miał w mieszkaniu ponad 42 tysiące papierosów i ponad 60 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych. 45-letniego mężczyznę zatrzymała tomaszowska policja. Z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa miał stracić ponad 37 tys. zł.
Ile kontenerów PCK jest w naszym regionie?
Polacy od lat korzystają z kontenerów na odzież z logo Polskiego Czerwonego Krzyża. Można do nich wrzucać nie tylko ubrania. Ile takich pojemników jest w powiecie piotrkowskim? Okazuje się, że ponad dwukrotnie mniej niż w powiecie opoczyńskim.
Ponad 120 razy użył cudzej karty płatniczej
Ponad 120 razy włamał się na konto bankowe, dokonując transakcji płatniczych przy użyciu przywłaszczonej karty. Zatrzymanemu przez policję 63-latkowi grozi do 3 lat więzienia.
W poniedziałek, tuż przed godziną 15 na I peron dworca kolejowego w Tomaszowie Mazowieckim wjechał pierwszy pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wysiedli z niego m.in. Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego i Janusz Malinowski, prezes zarządu ŁKA, którzy przedstawili szczegóły nowej siatki połączeń. Pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej od 11 marca dojeżdżają też do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska.
Żołnierze zaprosili na natowski piknik
Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO, w sobotę na terenie jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowano piknik, podczas którego można było z bliska obejrzeć sprzęt, z którego na co dzień korzystają wojskowi.
Ruszył próbny odwiert geotermalny w Tomaszowie Mazowieckim [VIDEO]
W Tomaszowie chcą sprawdzić, czy miasto będzie mogło uniezależnić się energetycznie dzięki geotermii. Jeśli będzie to możliwe, uzyskane ciepło będzie mogło być wykorzystywane w miejskiej sieci ciepłowniczej, do której podłączone są zarówno obiekty użyteczności publicznej, jaki i budynki mieszkalne. Tuż obok tomaszowskiej Areny Lodowej rozpoczęły się właśnie pierwsze odwierty.
Pi(e)suary w tomaszowskim Parku Bulwary
Trwa rewitalizacja Parku Bulwary w Tomaszowie Mazowieckim. Zieleniec znajdujący się w centrum miasta ma być otwarty jeszcze w tym półroczu. Niedawno pojawiły się tam nowe elementy małej infrastruktury - pi(e)suary.
Dwa śmiertelne wypadki przy pracy w naszym regionie
Dwaj mężczyźni (79 i 59 lat) zginęli podczas pracy. Pierwszy z nich na własnej posesji na terenie powiatu bełchatowskiego, drugi w zakładzie pracy w powiecie tomaszowskim.
28-latek odpowie za kradzież wiertarki
Ukradł wiertarkę, zatrzymał go dzielnicowy, który miał akurat dzień wolny od służby. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w jednym z dyskontów na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.
W Tomaszowie pamiętają o
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek odsłonił w Tomaszowie Mazowieckim tablicę upamiętniającą organizację niepodległościową "Orlęta". Wydarzeniu towarzyszyła wystawa „Zapomniane Ogniwo. Konspiracyjne organizacje młodzieżowe na ziemiach polskich w latach 1944/45–1956".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat