Artykuły do tagu: Terapia

Warto zerwać z alkoholem - życie bez nałogu ma sens
Każdy człowiek może nosić w sobie predyspozycje do różnego rodzaju uzależnień. Większość z nas zapewne nigdy nie popadnie w żadne uzależnienie, ale w niektórych przypadkach warto z pewnością sięgnąć po pomoc. Jednym z największych problemów tego typu nad Wisłą jest na pewno skłonność do alkoholu. W niektórych przypadkach może ona zakończyć się alkoholizmem. Wczesne objawy choroby alkoholowej są sygnałem do podjęcia natychmiastowych działań w tym zakresie. Leczenie uzależnienia od alkoholu nie jest sprawą prostą i niestety - w niektórych przypadkach - nie zawsze kończy się sukcesem. Terapia antyalkoholowa jest procesem długotrwałym oraz skomplikowanym, ale im szybciej sięgniemy po tego typu rozwiązania, tym większa szansa na to że nasze życie ulegnie diametralnej zmianie.
Jakie terapie są skuteczne w leczeniu bulimii?
Bulimia nervosa, znana również jako bulimia, to poważne zaburzenie odżywiania, które dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Charakteryzuje się okresowymi napadami jedzenia, podczas których osoba spożywa nadmierne ilości jedzenia, a następnie próbuje to zrekompensować poprzez wymioty, nadużywanie środków przeczyszczających lub nadmierną aktywność fizyczną. Skutki bulimii mogą być druzgocące zarówno dla ciała, jak i psychiki. Na szczęście istnieją różne skuteczne terapie, które pomagają osobom cierpiącym na bulimię odzyskać zdrowie psychiczne i fizyczne.
Uzależnienie od leków – detoks i terapia
Moja żona kilka lat temu leczyła się na bezsenność. Lekarz przepisał jej leki, po których co prawda lepiej spała, ale mocno się od nich uzależniła, bierze coraz większe dawki, nie może ich sama odstawić, bo źle się czuje. Teraz lekarz zaleca jej detoks i terapię, ale żona bardzo się tego boi. Leki pomagają jej też na lęk i niepokój związany z kłopotami i stresem w pracy, więc obawia się funkcjonowania bez nich. Żona ma dopiero 50 lat i wiem, że potrzebuje pomocy. Czy ciężko wychodzi się z uzależnienia od leków? Na czym polega takie leczenie? - pyta Grzegorz
Są pieniądze na warsztaty terapii zajęciowej
W budynku po byłym gimnazjum w Moszczenicy swoją siedzibę znajdzie kolejna placówka. Wkrótce ruszą tam warsztaty terapii zajęciowej. Gmina Moszczenica na dostosowanie części budynku do potrzeb rehabilitacji osób niepełnosprawnych uzyskała dofinansowanie z PFRON i powiatu piotrkowskiego.
Wędrują po najdroższy lek świata
Tomasz Szczęśniewski wraz ze swoim przyjacielem Karolem Zdrojewskim, wędruje z Zakopanego na Hel. Cel tej pielgrzymki to rozpropagowanie zbiórki i zebranie pieniędzy na leczenie córki Zosi, która cierpi na SMA. Dziewczynka nie kwalifikuje się do refundacji, więc rodzice dziecka zmuszeni są dalej walczyć o pieniądze na Zolgensmę - najdroższy lek świata. W siedemnastym dniu wędrówki, dwaj przyjaciele dotarli do Piotrkowa.
Uzależnienie od narkotyków
Mój brat jest uzależniony od narkotyków. Na szczęście dojrzał już do decyzji, żeby rozpocząć leczenie. Chciałabym się dowiedzieć, na czym ono polega? Czy samo odtrucie wystarczy? - pyta Grażyna
Maleńka Zosia walczy o życie. Potrzebne ogromne pieniądze
Zosia Bigos ma zaledwie trzy miesiące, a już większość swojego życia spędziła na wizytach u lekarzy. Rodzice dziewczynki, usłyszeli niedawno druzgocącą diagnozę - SMA typu 1, czyli najcięższa forma rdzeniowego zaniku mięśni. Kiedyś oznaczałoby to niemal pewny wyrok śmierci. Dzisiaj jednak, możliwe jest podjęcie leczenia. Nadzieją na całkowite zatrzymanie SMA, jest jednorazowa terapia genowa, nazywana najdroższym lekiem świata. Jej koszt to aż 9 mln zł. Trzeba ją przeprowadzić przed tym, jak waga dziewczynki przekroczy 13,5 kg.
Bezpłatna rehabilitacja postcovidowa dla mieszkańców łódzkiego
Z początkiem lipca ruszył Regionalny Program Rehabilitacji dla mieszkańców łódzkiego po przebytej chorobie COVID-19. Będzie mogło z niej skorzystać blisko 3 tys. osób. Projekt nosi nazwę „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.
Badacze: obiecująca terapia przeciwko COVID-19
Zakażone wirusem SARS-CoV-2 zwierzęta, które leczono deuterowanym inhibitorem proteazy, miały znacznie większą przeżywalność i mniejsze miano wirusa w płucach - ogłosili naukowcy z Kansas State University na łamach prestiżowego czasopisma „Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America” (PNAS).
Kolejne osoby przekonują się o leczniczych właściwościach tlenoterapii
Tlenoterapia i komora hiperbaryczna zyskują na popularności i są doskonałym wsparciem dla osób zmagających się z powikłaniami pocovidowymi, ale jak się okazuje nie tylko... Anita Karlińska, specjalistka tlenoterapii, prowadząca od wielu lat tego typu zabiegi w Piotrkowie przekonuje, że doskonale wspierają leczenie innych schorzeń. Podkreśla jednocześnie, że nie od dziś wiadomo, iż tlen to życie, a pierwszy aparat do tlenoterapii powstał już dziesiątki lat temu, a tego typu zabiegi pomogły już setkom osób.
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat