Artykuły do tagu: Tablica

Czy w Piotrkowie zmienią się tablice rejestracyjne?
Po ulicach Piotrkowa Trybunalskiego jeżdżą samochody z tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się od cyfry 9. A to oznacza, że niebawem wyczerpią się możliwe kombinacje pięciu cyfr. Czy to oznacza, że zmieni się wyróżnik EP ma tablicach rejestracyjnych?
Pamiątkowa tablica odsłonięta
Pamiątkowa tablica 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej odsłonięta. Ponadto w ramach obchodów dokonano wpisów do księgi pamiątkowej oraz otwarto wystawę poświęconą parlamentaryzmowi.
Odsłonili tablicę upamiętniająca doktora Tenenbauma
Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego 3 sierpnia odsłonięta została tablica upamiętniająca piotrkowskiego laryngologa społecznika i kolekcjonera – doktora Zygmunta Tenenbauma.
Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej laryngologowi dr Zygmuntowi Tenenbaumowi odbędzie się 3 sierpnia o godz. 13.00 przy budynku w al. 3 Maja 23 w Piotrkowie Trybunalskim.
Odsłonili tablicę pamiątkową generała policji Henryka Wardęskiego
Na ścianie kamienicy przy ul. Partyzantów 17 została zawieszona tablica pamiątkowa generała policji Henryka Wardęskiego. Uroczystości związane z odsłonięciem tablicy odbyły się w piątek, 10 lipca.

fot. Magda Wierzbicka
Będą nowe tablice na cmentarzu wojennym
Dwie nowe tablice pojawią się na pomnikach na cmentarzu wojennym przy ulicy Partyzantów. Przypominamy, że pamiątkowe tablice zostały skradzione w sierpniu 2013 roku.
Właściciel kamienicy usunął pamiątkową tablicę
Tablica upamiętniająca 750-lecie Piotrkowa Trybunalskiego zniknęła z jednej z zabytkowych kamienic w Rynku Trybunalskim.
Minister Sikorski kolejną ofiarą katastrofy?
Na piotrkowskim Cmentarzu Wojskowym powieszono tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Znajdują się na niej zdjęcia wszystkich, którzy lecieli prezydenckim samolotem. Jednak jedno zdjęcie różni się od pozostałych..
„Zatrzymanie złodziei będzie przestrogą dla innych”
- Mam nadzieję, że zatrzymanie sprawców kradzieży mosiężnych tablic stanie się przestrogą dla wszystkich tych, którym w przyszłości przyszłoby do głowy niszczenie pamiątek narodowych - powiedziała Ewa Ziółkowska, prezes piotrkowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Piotrkowie na wieść o tym, że złodzieje trzech pamiątkowych tablic z budynków: biblioteki, muzeum i sprzed Domu Nauczyciela w Piotrkowie znaleźli się w rękach policji.
Podejrzani o kradzież tablic w rękach policji
Podejrzani o kradzież pamiątkowych tablic z budynków biblioteki, muzeum i sprzed Domu Nauczyciela w Piotrkowie w rękach policji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat