Artykuły do tagu: TPS

Piotrkowski TPS przywitał gimnazjalistów
Uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zadbali o to, aby wyjątkowo zakończyć tydzień. W piątek (25.05) zorganizowany został Dzień Drzwi Otwartych. Dla wszystkich zwiedzających przygotowano wiele atrakcji m.in prezentacje robota przemysłowego, badania predyspozycji zawodowych oraz rozgrywki sportowe.
14 lat nauki bez zwolnień i wagarów
Jedni wybierają się na wagary, bo mają już dość nauki i siedzenia w szkolnych ławkach, inni celowo nie idą na zajęcia, aby ominąć sprawdzian i napisać go lepiej w następnym terminie. Są także nieobecności usprawiedliwione z powodu choroby. Krystian Kulesza, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, nie opuścił ani jednego dnia zajęć w szkole. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że sytuacja powtarzała się co roku... przez 14 lat nauki.
Komu przeszkadza
Lekcja dobiega końca, słychać dzwonek na przerwę. Jest kilkanaście minut, żeby wyskoczyć na papieroska. Kilkunastoosobowa grupa uczniów idzie do parku im. ks. Poniatowskiego, by „puścić dymka”. Dymek nadal cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży, ale niekoniecznie spotyka się z aprobatą mieszkańców Piotrkowa.
Upamiętnią dwusetną rocznicę śmierci Kościuszki
Happening historyczny, upamiętniający dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki, odbędzie się 16 października w Parku Poniatowskiego. Właśnie tam, dokładnie sto lat temu, piotrkowianie zgromadzili się, by uczcić setną rocznicę śmierci patrioty i zamanifestować swój patriotyzm.
Uczniowie z ZSP nr 1 na stażu w Niemczech
,,Praktyka, technika, DOŚWIADCZENIE” to nazwa zagranicznego projektu realizowanego w programie Erasmus+ przez 50 uczniów z piotrkowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (ul. Roosevelta 1), kształcących się w kierunkach technik elektronik, technik mechatronik, technik elektryk i technik informatyk.
ZSP nr 1 świętuje 111-lecie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie świętuje w piątek 111-lecie istnienia. To wyjątkowa okazja do współnego spotkania dawnego i obecnego grona pedagogicznego oraz abolwentów placówki.
W TPS-ie będą mieć nową salę gimnastyczną
Uczniowie piotrkowskiego TPS-u od maja 2015 roku nie mogą korzystać z sali gimnastycznej. Obiekt został wyłączony z użytkowania. Dlaczego?
Wspólnie pomalowali budynek TPS-u
Centrum Malarskie Dulux Galeria Wnętrz zaprosiło wszystkich spragnionych koloru do wspólnego malowania. Uczestnicy wydarzenia wspólnie pomalowali budynek TPS-u.
19.09.2014 11:41
W TPS-ie oddawali krew
W czwartek, 18 września Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, wraz z opiekunem Szkolnego Koła PCK Anną Maliszewską, zainaugurował kolejną edycję Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Chęć oddania krwi zgłosiło 52 uczniów, krew oddało 45. Zebrano 19 litrów 950 mililitrów krwi. Na zdjęciu od lewej: Aleksandra Durajczyk, Paulina Stangiewicz, Anna Reszka.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w XIII edycji PIOTRKOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH „TPS 2013”. Targi odbędą się w piątek 22 marca w godzinach 9.00 – 13.00 w TPS-ie przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat