Artykuły do tagu: TOZ

Gdzie w Piotrkowie zgłosić znęcanie się nad zwierzętami?
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim nie podejmuje interwencji związanych m.in. z niewłaściwym traktowaniem czworonogów. Jego zadaniem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami przebywającymi na terenie miasta. Przypominała o tym w Strefie FM Piotrków Grażyna Fałek, szefowa piotrkowskiego TOZ. Gdzie zatem zgłosić fakt znęcania się nad zwierzęciem?
Dieta dla osób z nietolerancją laktozy
Jedną z najczęściej spotykanych, a zarazem uciążliwych nietolerancji pokarmowych jest nietolerancja laktozy. Organizmy osób cierpiących na tę przypadłość nie trawią cukru znajdującego się w mleku. Po jego spożyciu może wystąpić u nich szereg nieprzyjemnych objawów związanych z układem trawienia, m. in. bóle brzucha, wzdęcia, nudności i wymioty. Na szczęście tych konsekwencji można uniknąć stosując dietę eliminacyjną.
Piotrkowianie pamiętają o zmarłych
1 listopada to czas, kiedy spotykamy się w gronie najbliższych, by wspólnie wspominać, tych którzy już odeszli. W czwartek na piotrkowskim cmentarzu były tłumy, każdy przy grobach swoich bliskich zapalał znicze, modlił się i zostawiał kwiaty.
Zwierzaki z piotrkowskiego schroniska czekają na Wigilię
Suczka, którą widzicie na zdjęciu, wabi się Kora. Miała różnych właścicieli, była trzymana w piwnicy, zaniedbywana. Została uratowana od uśpienia. Od kilku lat mieszka w piotrkowskim schronisku. Możecie pomóc jej oraz dwustu innym psom, osiemdziesięciu kotom i pozostałym zwierzętom przebywającym na jego terenie - ruszyła akcja "Wigilia dla zwierząt 2016".
Porzucona Dalida czeka na nowego właściciela
Piotrkowskie schronisko od kilku dni ma nową podopieczną. To... charcica. Dalida została znaleziona na Wierzejach w pobliżu zbiornika Bugaj. Najpewniej została porzucona i przywiązana do drzewa.
17.06.2016 08:25
Kozy uratowane!
W czwartek pisaliśmy o odebraniu właścicielowi trzech psów i królika, przetrzymywanych w koszmarnych warunkach na jednej z posesji przy ul. Wieniawskiego. Pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami próbowali także interweniować w sprawie przetrzymywanych tam pięciu kóz.
Schronisko dla zwierząt w Piotrkowie. Dlaczego tym razem bez przetargu?
Tym razem nie było przetargu, który wyłoniłby prowadzącego schronisko dla zwierząt w Piotrkowie. Prezydent wydał zarządzenie o udzieleniu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami dotacji na prowadzenie placówki przy ul. Małopolskiej przez najbliższe 3 lata.
W MOK-u świętowali 150-lecie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
W piątek w sali Miejskiego Ośrodka Kultury spotkali się miłośnicy zwierząt z naszego miasta. 150-lecie istnienia obchodziło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami obchodzi jubileusz 150-lecia istnienia. Z tej okazji 12 września odbędzie się impreza w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie.
Ruszył proces hodowcy owczarków
42-letni piotrkowianin dostał zarzuty z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Odpowie za znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi do 2 lat więzienia. W poniedziałek przed piotrkowskim sądem ruszył proces hodowcy owczarków niemieckich z ulicy Jagodowej na Wierzejach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat