Artykuły do tagu: T

Inwestor się wycofał i nie będzie (na razie) kawiarenki w miejscu dawnego szaletu w parku miejskim. Przedsiębiorca, który wygrał przetarg na dzierżawę tego obiektu uznał, że protesty okolicznych mieszkańców zagrażają jego inwestycji.
pow. tomaszowski: 3 osoby ranne w wypadku
Trzy osoby zostały ranne w wypadku drogowym do jakiego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 726 w powiecie tomaszowskim. Najbardziej poszkodowana w tym zdarzeniu została 15-letnia pasażerka poloneza, który doszczętnie spłonął. Dziewczyna z licznymi poparzeniami została przetransportowana helikopterem do szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Tragiczny wypadek na drodze krajowej numer 1 na wysokości Woli Krzysztoporskiej. Nie żyje kierowca ciągnika siodłowego, który najprawdopodobniej zasnął za kierownicą.
Być może jeszcze w tym roku na terenie gminy Gorzkowice stanie kilkanaście wiatraków prądotwórczych. Inwestor, który zamierza je postawić, otrzymał właśnie decyzję o warunkach zabudowy. To nowatorski projekt w powiecie piotrkowskim. Postawienie jednego wiatraka to koszt w granicach 4 mln euro.
Piotrków: Są oburzeni przepisami na dania z gołębi
Obrońcom praw zwierząt, jak i zwykłym sympatykom braci mniejszych, włosy na głowie się zjeżyły, kiedy na jednym z lokalnych portali internetowych pojawiły się wpisy forumowicza przekonującego, że psy to zwierzęta rzeźne, a chronione prawem gołębie to on "zabija i zjada".
Młodzi kierowcy pod ścisłym nadzorem?
Dla świeżo upieczonych kierowców prawo jazdy na dwuletni okres próbny i dodatkowo obowiązkowy liść klonu na przedniej i tylnej szybie - być może już wkrótce takie zmiany wprowadzi rząd.
Piotrków: Z kamienicy spadły kawałki komina
"Z dachu kamienicy przy placu Czarnieckiego w Piotrkowie spadł komin" - takiej treści zgłoszenie wpłynęło wczoraj wczesnym wieczorem do piotrkowskiej straży miejskiej. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze. Natomiast dopiero po godzinie od zgłoszenia na miejsce przybyli pracownicy administracji.
Postkomuniści ze stowarzyszenia Weterani Lewicy w Piotrkowie wystąpili przeciwko awansowaniu kapitana Stanisława Sojczyńskiego ps. Warszyc, żołnierza AK oraz twórcy i dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, na stopień generała.
Mniej kursów w rozkładach jazdy
Przewoźnicy drastycznie pocięli rozkłady jazdy. W Piotrkowie i Bełchatowie właśnie zaczynają obowiązywać wakacyjne grafiki kursów. Do tego PKS od miesięcy systematycznie ogranicza lub likwiduje kursy. W powiecie piotrkowskim rzadziej kursują minibusy. Z niektórych podmiejskich linii prywatni przewoźnicy w ogóle zrezygnowali. Pasażerowie nie mogą się w tym wszystkich połapać, zwłaszcza że na przystankach brakuje rozkładów jazdy.
Samorząd gminy Rozprza sukcesywnie przeznacza w gminnym budżecie środki na poprawę bazy szkolno-sportowej. Już w 2010 roku nowoczesną salą gimnastyczną będzie mogła pochwalić się Szkoła Podstawowa w Milejowie, w której uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat