Artykuły do tagu: T

Szereg osiągnięć, jakimi może poszczycić się piotrkowska „Odzieżówka” (kierunek Technikum Menedżersko-Usługowe w ZSP nr 6) wzbogacony został w ostatnich dniach o trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Odzieżowych TEXTIL 2008.
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze trzecioligowej Concordii Piotrków. Dziś na stadionie przy ulicy Żwirki nasi zawodnicy rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem ich rywalem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
Starowarszawska 16 : radni dali zgodę
Radni przegłosowali sprzedaż, w drodze ustnego przetargu nieograniczonego, zabudowanej nieruchomości położonej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Starowarszawskiej 16. Na zmianę właściciela czekają już w kolejce nieruchomość przy ul. Starowarszawskiej 14, ul. Zamkowej 7/9, ul. Starowarszawskiej 27-29.
Władze gminy Czarnocin reprezentowane przez wójta Leona Fortaka po czterech latach wygrały walkę o przystanek autobusowy. Stało się to dopiero po drugim rozpatrzeniu sprawy przez Sąd II instancji.
“Wspólnota Anonimowych Alkoholików w Polsce. Alkoholowe dno i co to znaczy trzeźwieć”. Książka Ireneusza Kaczmarczyka powstała na podstawie osobistych badań autora nad grupami Anonimowych Alkoholików w Polsce. Jej przygotowanie zajęło autorowi blisko 10 lat. W tej chwili jest to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy o Wspólnocie AA w Polsce. - Przez wiele lat próbowałem odpowiedzieć na pytanie, jak odbywa się ten proces, w którym ludzie wpadają w nałóg i zaczynają pić - mówi dr Ireneusz Kaczmarczyk.
Swoją sportową karierę rozpoczynali od podawania piłek na korcie. Kilka lat później zostali najlepszą tenisową parą juniorską w kraju i najsłynniejszymi piotrkowskimi bliźniakami. Ich umiejętnościami gry w tenisa zachwycał się nawet jeden z mistrzów słynnego turnieju Roland Garros...
LiD to był kit? Piotrkowska lewica po rozwodzie
O tym, że zbliża się prawdopodobny kryzys na lewej stronie polskiej sceny politycznej, pisaliśmy na początku roku. Dziś ów kryzys stał się faktem. Czy rozwód LiD-u oznacza rozpad tej koalicji w naszej Radzie Miasta? Jaka przyszłość rysuje się przed piotrkowskim SLD? I co może zmienić czerwcowy kongres tej partii? Konkurenci zacierają ręce. Lewica słabnie w oczach. Rozpada się. W Sejmie są już trzy oficjalne ugrupowania powstałe w wyniku rozpadu koalicji Lewica i Demokraci. Można się pogubić. Nie każdy wie, że dawny klub SLD nazywa się teraz Klub Lewicy, członkowie SdPl to dziś Nowa Lewica, a dawni Demokraci Pl to teraz Demokratyczne Koło Poselskie.
Uwaga kierowcy : więcej stref płatnego parkowania !
Chcesz blisko zaparkować to płać ! Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie wystąpił, a Rada Miasta zgodziła się na powiększenie strefy płatnego parkowania. Powód wniosku - wymuszenie większej rotacji samochodów w rejonach instytucji publicznych. Wprowadzone zmiany likwidują praktycznie ostatnie bezpłatne miejsca parkingowe w samym centrum miasta.
Piotrkowski WORD zmienia tabor
Teraz poza oplami, kandydaci na kierowców będą mieli możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy na jednej z nowych toyot yaris.
- Już niedługo wszystkie corsy mają zostać zastąpione japońskimi samochodami - mówi Bogusław Kulawiak - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie.
Rysunki Zdzisława Beksińskiego w Piotrkowie !
Wielka gratka dla miłośników twórczości Zdzisława Beksińskiego. Od 10 maja w Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie wystawa rysunków tego artysty.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat