Artykuły do tagu: Sztuka

- Tak we wstępie do nowego katalogu Józefa Jakubczyka "tkanina" pisze francuska pisarka Michele Ressi. Zarówno katalog, jak i prace artysty: gobeliny, obrazy, zdjęcia będzie można zobaczyć po 12 latach znów w Piotrkowie, w galerii BWA. Wernisaż inaugurujący III Piotrkowskie Dni Kultury odbędzie się dnia 29.04.08 r. o godz. 18:00. Wystawa będzie trwać tylko 6 dni, do 5.05.08 r., by potem pojechać do Galerii "Le Mouton a Cinq Pattes" w Saint Etienne we Francji.
Rozprza: Bezcenna polichromia Józefa Mehoffera w Lubieniu
Niewiele jest dziś wiejskich kościołów, do których sztuka sakralna, w pełnym tego słowa znaczeniu, zawitała i zachowała się do naszych czasów. Ten kościół jest bezcenny ze względu na mieszczce się wewnątrz obrazy i freski, bo są one wykonane przez jednego z czołowych polskich malarzy Młodej Polski, ucznia samego Jana Matejki, Józefa Mehoffera. Zasłynął on m.in. jako autor witraży w kolegiacie we Fryburgu w Szwajcarii.
Pomysł marketingowy czy bezpardonowa walka ?
Od dziesięciu lat w „sercu Polski” i w centrum świata – w Piotrkowie - odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Akcji “Interakcje”. To jedyny organizowany w Polsce corocznie oraz jeden z kilku europejskich festiwali poświęconych sztuce performance.
Rozmowa z Elżbietą i Stanisławem Milewskimi. Oboje od zawsze są blisko sztuki – pani Elżbieta maluje, zaś pan Stanisław rzeźbi - w tym roku obchodzi 45–lecie swojej pracy twórczej. Ich dom pełen jest pięknych prac, pamiątek. Są w nim także koty, które oboje kochają. Z obojgiem twórców rozmawiamy o ich działalności artystycznej, domu, a także tym, co zabraliby na bezludną wyspę...
06.08.2007 14:52
Z Jackiem Sokalskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie rozmawiamy o pracy, która kosztuje dużo czasu, ale daje satysfakcję, o spotkaniach z gwiazdami, które miewają swoje humory, a także o idolach z dzieciństwa i stomatologicznych obawach...
Rozmawiamy z Maciejem Pysiem, założycielem i właścicielem „Małej Galerii”, a także Aleksandrem Bobryshevem, ukraińskim artystą malarzem, który jest pierwszym zagranicznym artystą prezentującym swoje prace w tej galerii.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat