Artykuły do tagu: Sztuka

ODA: Wystawa studentów  ASP z Łodzi
Wystawa studentów pracownia papieru ASP z Łodzi rozpocznie się w czwartek 17 czerwca 2010 r. o godz. 18.00 w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych (ul. Sieradzka 8).
Piotrkowskie graffiti - sztuka czy wandalizm?
Graffiti - od kiedy się pojawiło , wzbudzało kontrowersje. Dla jednych było niezwykłym przejawem swoistej kultury młodzieżowej, dla innych zaś niechlujnym bazgraniem i oszpecaniem murów. Piotrków pod względem ilości graffiti należy co najmniej do średniej województwa łódzkiego. Jak reagują na to mieszkańcy, ci , którzy na co dzień mają styczność z graffiti na swoich osiedlach, ulicach i przy blokach?
Piotrków: XII Festiwal Sztuki Interakcje
Dziś rozpoczyna się XII Festiwal Sztuki INTERAKCJE. Do Piotrkowa przyjechali artyści z całego świata m.in. z Kanady, USA, Brazylii, Norwegii, Argentyny, czy Hiszpanii.
Odpowiedź na artystyczne potrzeby regionu
Kolejna piotrkowska inwestycja znalazła się na liście projektów, które mają być dofinansowane z pieniędzy unijnych. Ks. Ireneusz Bochyński - rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek, współautor kulturalnego przedsięwzięcia dzięki dotacji planuje rozwinąć dotychczasową działalność artystyczną „Galerii u Panien” - tworząc Centrum Idei ku Demokracji. Ale to nie wszystko. Dzięki dotacji zostanie przeprowadzony kompleksowy remont zespołu klasztornego Panien Dominikanek.
Sztuka w galerii… handlowej
13 marca na pewno nie okazał się dniem pechowym dla klientów galerii handlowej Focus Mall, którzy w przerwach między zakupami mogli podziwiać niezwykłą wystawę sztuki.
Piotrków: Market sztuki w Focus Mall
Już w sobotę 13 marca w godz. od 12.00 – 17.00 galeria Focus Mall Piotrków Trybunalski zamieni się w prawdziwą galerię sztuki, a klienci będą mogli podziwiać wyjątkowe prace jakie powstały dzięki wrażliwej duszy artystów i będą mogli także zakupić te wystawiane, niezwykłe obrazy.
XXVII Salon du chene d'antin w Draveil oraz Carrousel du Louvre w Paryżu. W ostatnim czasie właśnie w takich miejscach bywa piotrkowski artysta Józef Jakubczyk. Również w tak prestiżowych miejscach piotrkowianin jest doceniany.
Kolorowe kwiatki z bibuły, palmy wielkanocne, świąteczne ozdoby choinkowe, hafty na gorsetach, zapaski, wełniaki, fartuszki z ludowymi motywami. Wszystko to wychodzi spod rąk twórczyni ludowej z Czarnocina. Pani Janina Grzanek ludową sztuką pasjonuje się, odkąd pamięta. Na swoim koncie ma wiele nagród. Większość - za tradycyjną sztukę i rękodzieło ludowe.
Rysunki Zdzisława Beksińskiego w Piotrkowie !
Wielka gratka dla miłośników twórczości Zdzisława Beksińskiego. Od 10 maja w Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie wystawa rysunków tego artysty.
- Tak we wstępie do nowego katalogu Józefa Jakubczyka "tkanina" pisze francuska pisarka Michele Ressi. Zarówno katalog, jak i prace artysty: gobeliny, obrazy, zdjęcia będzie można zobaczyć po 12 latach znów w Piotrkowie, w galerii BWA. Wernisaż inaugurujący III Piotrkowskie Dni Kultury odbędzie się dnia 29.04.08 r. o godz. 18:00. Wystawa będzie trwać tylko 6 dni, do 5.05.08 r., by potem pojechać do Galerii "Le Mouton a Cinq Pattes" w Saint Etienne we Francji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat