Artykuły do tagu: Szkoly

W Piotrkowie nie będzie lekcji przeciwko mowie nienawiści
Wiele miast w całej Polsce postanowiło wprowadzić w szkołach zajęcia, podczas których poruszane mają być zagadnienia związane m.in. z homofobią, dyskryminacją rasową czy hejtem. Kierownik Referatu Edukacji piotrkowskiego magistratu Radosław Kaczmarek zapewnia, że w Piotrkowie nie ma takiej potrzeby, ponieważ każda szkoła prowadzi już własny program profilaktyczno-wychowawczy.
Czy w piotrkowskich szkołach średnich wystarczy miejsca dla nowych uczniów?
We wrześniu 2019 roku do szkół średnich trafi tzw. podwójny rocznik, czyli zarówno młodzież, która ukończyła ośmioklasową podstawówkę, jak i absolwenci gimnazjów. W związku z tym we wszystkich piotrkowskich placówkach powstanie więcej oddziałów klas pierwszych. - Niektóre szkoły będą na skutek tych zmian przepełnione, ale sobie z tym poradzimy - zapewnił Radosław Kaczmarek, kierownik Referatu Edukacji w piotrkowskim Urzędzie Miasta.
16.01.2019 07:28
Szkoła od kuchni
Pomidorówka, zalewajka, pizza, naleśniki z serem to dania serwowane przez piotrkowskie stołówki, które skradły serca większości uczniów. Od godziny 7.00 do 11.00 praca w kuchni idzie pełną parą. Jeśli na obiad mają być ziemniaki, kucharki muszą ich obrać...120 kg. Ze szkolnej stołówki nikt nie może wyjść głodny.
Szafki dla uczniów. Potrzebne czy nie?
Do marca 2019 roku dyrektorzy szkół muszą zorganizować uczniom miejsce na zostawienie podręczników i przyborów szkolnych. W piotrkowskich placówkach będzie z tym problem, bo na zorganizowanie kilkuset szafek na książki po prostu nie ma miejsca. - U nas w szkole podobno nie będzie żadnych szafek. Zamiast tego kazali nam się zastanowić, jak odciążyć plecaki naszych dzieci – mówi mama ucznia z SP 12.
Ekopracownie pod chmurką w gminie Grabica
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął konkurs „Ekopracownia pod chmurką”. Wśród laureatów, którym przyznano dofinansowanie na utworzenie punktów dydaktycznych, znalazły się projekty placówek oświatowych z terenu gminy Grabica: Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie („Brzózka” z dofinansowaniem 48 tys. 216 zł) i Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Boryszowie („Botanik” z dofinansowaniem 49 tys. 999 zł).
Młodzi szachiści znów rywalizowali (AKTUALIZACJA)
54 piotrkowskich uczniów znów zmierzyło się w Turnieju Szachowym zorganizowanym przesz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca razem z uczniami piotrkowskich szkół
Jak co roku Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim, działający przy Stowarzyszeniu Eurocentrum, organizuje obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
Ogrzewanie szkół i uczelni – jak osiągnąć komfort cieplny i zredukować koszty
Utrzymanie odpowiedniej temperatury w szkołach i przedszkolach ma bardzo ważne znaczenie dla zdrowia oraz koncentracji uczniów. Aby sprostać temu wyzwaniu, nie wystarczy sprawny system grzewczy. Kluczem do sukcesu jest umiejętne sterowanie ciepłem w zależności od potrzeb. Komfortowe warunki zapewni nowoczesny system sterowania ogrzewaniem grzejnikowym.
Podstawówki w Piotrkowie przepełnione. Dzieci kończą zajęcia nawet po 17.00
Większa liczba uczniów w podstawówkach to efekt reformy edukacji. W wielu szkołach wprowadzono system dwuzmianowy. Efekt? Niektórzy uczniowie kończą lekcje nawet po godzinie 17.00. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim powiedzieli NIE, żądają od dyrekcji zmiany planu zajęć.
Jakie zmiany w szkołach od 1 września?
Obowiązkowe szafki na podręczniki, dostęp do wody pitnej oraz konsultacje w sprawie długości przerw - to tylko część zmian, które zaczną obowiązywać w szkołach od nowego roku szkolnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło rozporządzenie w zakresie BHP, które nadaje uczniom nowe prawa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat