Artykuły do tagu: Szkoła

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 12 w Piotrkowie. KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA!
Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie (ul. Belzacka). Na kwarantannę trafiło 15 nauczycieli i uczniowie klasy, do której uczęszczało zakażone dziecko.
UMKS Piotrcovia partnerem Szkoły Gortata
Młodzi koszykarze trenujący w UMKS Piotrcovii będą mieli nowe możliwości rozwoju kariery sportowej. Piotrkowski klub niedawno podpisał umowę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata i stał się jej klubem partnerskim.
Koronawirus w szkole podstawowej
Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 odbywają się w systemie hybrydowym. To wskutek potwierdzenia u jednego z uczniów zakażenia koronawirusem. Na kwarantannie przebywa kilkudziesięciu uczniów oraz kilkunastu nauczycieli.
Szkoła w Proszeniu Lokalnym Ośrodkiem Wiedzy i Edukacji
Szkoła Podstawowa im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu stanęła przed nowym wyzwaniem edukacyjnym. 1 czerwca tego roku powołano przy niej Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji.
Uczniowie wrócili do szkół (GALERIA)
Wielu uczniów wróciło by kontynuować naukę, ale jest też liczna grupa dzieci i młodzieży, która dopiero rozpoczyna naukę w klasach pierwszych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wraz z dyrekcją szkół musieli przestawić się na nowe zasady nauczania w dobie pandemii.
Nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust w szkołach
Po dodatkowych dyskusjach z głównym inspektorem sanitarnym uznaliśmy, że nie będziemy wprowadzać obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych szkół. O takim obowiązku mogą decydować dyrektorzy szkół – powiedział w czwartek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Chcą masowego testowania uczniów
- Tylko masowe testowanie uczniów na COVID-19 uchroni przed lawiną zakażeń i chaosem w szkołach - mówią Urszula Pasławska i Dariusz Klimczak, posłowie Koalicji Polskiej PSL-Kukiz15. Zwrócili się do ministra edukacji narodowej o podjęcie działań i szybką reakcję.
Sulejów: Weź udział w konsultacjach dotyczących szkolnego regulaminu
Władze gminy Sulejów opracowały regulamin postępowania w szkołach na czas epidemii koronawirusa, który ma być uzupełnieniem przepisów wydawanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest ograniczenie do minimum kontaktów pomiędzy uczniami różnych klas oraz nauczycieli. Teraz o jego opiniowanie proszą rodziców uczniów na uruchomionej niedawno platformie konsultacyjnej.
Premier: dodatkowy zasiłek opiekuńczy, kiedy szkoła będzie podlegała procedurze zdalnego nauczania
W przypadku, kiedy szkoła będzie podlegała procedurze zdalnego nauczania, będzie możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego przez tych rodziców, którzy sobie tego zażyczą - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Kto się boi rozpoczęcia roku szkolnego?
Za kilkanaście dni rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci i młodzież wrócą do szkół, choć dziś jeszcze nie wiadomo do końca na jakich zasadach, bo przecież epidemia koronawirusa wcale nie wygasa. - Dzieci bardzo chcą wrócić, ale czy to jest rozsądne? - pyta dyrektor największej w Piotrkowie podstawówki. Pełni obaw są również rodzicie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat