Artykuły do tagu: Szczepienie

Mniej zachorowań na grypę, choć sezon grypowy nadal trwa
Chociaż szczyt zachorowań na grypę mamy już za sobą, to sezon grypowy jeszcze trwa. Jak podkreślają specjaliści - zakończy się dopiero we wrześniu.
Szczyt sezonu zachorowań na grypę dopiero przed nami
Ostatnio w Polsce zaczęły pojawiać się ogniska ptasiej grypy, która dotyczy głównie zwierząt. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy wirus grypy ptaków może zmienić swoje cechy i jest zagrożeniem dla życia człowieka. Jak podkreśla Główny Inspektorat Sanitarny wirus grypy, który ostatnio zaatakował stada drobiu hodowlanego jest wysoce zjadliwy dla drobiu, ale nie patogenny dla ludzi. Przed nami jednak szczyt sezonu zachorowań na grypę, która może dotknąć każdego z nas. Dlatego eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zalecają szczepienia przeciw grypie, by mieć pewność, że unikniemy ryzyka zachorowania.
Skąd się wziął ruch antyszczepionkowy? Radny-lekarz walczy z mitami
Szczepionka może wywołać u dziecka autyzm – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przez ruchy antyszczepionkowe mitów. O uprzedzeniach, przekłamaniach, nieporozumieniach i mitach właśnie mówił w programie O tym się mówi w Strefie FM lekarz rodzinny i piotrkowski radny Przemysław Winiarski.
Tylko do 10 kwietnia dziewczynki rocznika '97 zameldowane na terenie powiatu bełchatowskiego mogą przyjąć pierwszą dawkę szczepionki przeciwko wirusowi HPV.
Szczepić – nie szczepić?
Kraków, Poznań – tam problem zaczyna być coraz większy, bo rodziców nieszczepiących dzieci są już setki. W Piotrkowie problem duży nie jest – to zaledwie kilkanaście osób w tym roku, kilkadziesiąt w latach ubiegłych. Ale tendencja do nieszczepienia dzieci przeciwko chorobom zakaźnym zarówno w Polsce, jak i za granicą jest coraz silniejsza. Skutek – niektóre dawno już zapomniane choroby zaczynają wracać.
Zbliża się sezon szczepienia lisów. W najbliższy weekend nad lasami w całym województwie będą zrzucane odpowiednie szczepionki. Mają one uchronić zwierzęta przed wścieklizną.
Siedzimy tu na forum i marnujemy czas, niszcząc innym nerwy. Jest nas tu teoretycznie, ze siedemset luda.
Czynnie, znacznie mniej.
Zamiast wypisywać duby smalone, może byśmy raz coś pożytecznego zrobili, co?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat