Dwa nowe punkty szczepień powstaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Starostwo zapowiada utworzenie ich w Rozprzy oraz Moszczenicy i nie wyklucza możliwości powstania kolejnych. Nowe punkty są niezbędne w związku z rozpoczęciem masowych szczepień w naszym regionie.
Od czwartku na szczepienia mogą rejestrować się wszystkie osoby powyżej 60 lat, w tym urodzone przed 1951 r. Nadal też mogą się rejestrować seniorzy, którzy wcześniej mieli taką możliwość, ale tego nie zrobili.
Mamy nadzieję, że w drugim kwartale tego roku nastąpi bardzo duże przyspieszenie i będziemy mogli przejść już do masowych szczepień populacyjnych - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Przypomniał, że od wtorku zapisywać na szczepienia mogą się seniorzy z roczników 1957-61.
Nie jest to jeszcze przesądzone, ale nie nastawiałbym się na to, że Wielkanoc spędzimy tak, jak się przyzwyczailiśmy, w wielkim rodzinnym gronie - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany o ewentualne obostrzenia, które mogą obowiązywać w czasie zbliżających się świąt.
W piotrkowskim Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w ostatnich dniach odczuwalny jest znaczący wzrost liczby pacjentów chorych na Covid-19. Rzecznik placówki podkreśla jendak, że sytuacja jest pod kontrolą, szczepienia odbywają się zgodnie z planami i nie było jeszcze sytuacji, w której trzeba było odmówić komuś pomocy.
Wektorowa, mRNA, a może jeszcze inna? Naukowcy z Zakładu Medycyny Środowiskowej UM w Poznaniu sprawdzają nastawienie i poziom zaufania do szczepionek przeciw COVID-19. W badaniu może wziąć udział każda jeszcze niezaszczepiona osoba, wypełniając ankietę.
Konkurs z nagrodami pieniężnymi polegający na znajdowaniu i weryfikowaniu fakenewsów, a także rozmowy z naukowcami, lekarzami, dziennikarzami i aktorami. Wszystko to w ramach wydarzenia #FakeHunter Challenge/szczepionki, które w dniach 12-13 marca organizuje Polska Agencja Prasowa i związany z nią serwis #Fakehunter.
9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej zaangażowana jest w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią na terenie województwa łódzkiego. W ramach tych działań Terytorialsi wspierają służby medyczne, transportują żywność, butle z tlenem i płyny do dezynfekcji. Kolejnym zadaniem, jakie otrzymali jest powołanie Mobilnego Zespołu Szczepiennego.
Pacjenci, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień, tzw. pacjenci leżący, mogą być szczepieni przeciw COVID-19 także w domu. W kraju powstało 117 dodatkowych, wyjazdowych punktów szczepień, w tym w Piotrkowie – podał NFZ.
W gminie Wola Krzysztoporska od 25 stycznia trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Jako pierwsi – zgodnie z zasadami Narodowego Programu Szczepień – dostęp do szczepionki uzyskali seniorzy.