Artykuły do tagu: Swieta

Pamiętajmy, że w święta także przysługuje nam pomoc medyczna.
Od środy od godziny 18.00 do piątku do godziny 8 rano, w razie nagłego zachorowania możemy udać się do dowolnego punktu świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe.
Pamiętajmy o gen. Janie Henryku Dąbrowskim
Dwusetna rocznica śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, legendarnego założyciela i dowódcy Legionów Polskich we Włoszech, a następnie generała dywizji Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego, przypada w środę (6.06). Z tej okazji w piotrkowskiej farze oraz w kościele pw. NMP i Św. Tomasza Kantuaryjskiego, należącym do Klasztoru OO. Cystersów w Sulejowie, o godzinie 17.00 odbędą się msze święte upamiętniające bohatera.
01.04.2018 15:03
Święta pod palmami?
Wielkanoc kojarzy się ze świętowaniem w domowym zaciszu i w gronie rodziny. Tymczasem na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej osób decyduje się na wyjazd zagraniczny.
Świąteczna przerwa w rozgrywkach
Tradycyjnie wszystkim sportowcom, trenerom, działaczom oraz oczywiście kibicom życzymy wesołych i przede wszystkim w miarę możliwości aktywnych Świąt Wielkanocnych. Po tej świątecznej przerwie sportowe rozgrywki wkroczą w decydującą fazę, emocji na pewno więc nie zabraknie zarówno na arenie lokalnej, krajowej, jak i tej międzynarodowej.
Zmiany w rozkładzie jazdy na święta
Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy na czas świąt wielkanocnych.
Koszyczek wielkanocny w Czarnocinie
Stoły pełne wielkanocnych przysmaków, wyroby rękodzielnicze oraz występy artystyczne - wszystko to przygotowano w ramach koszyczka wielkanocnego w Czarnocinie.
Świąteczno-noworoczne spotkanie krwiodawców
Coroczne świąteczno-noworoczne spotkanie krwiodawców z klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Piotrkowie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego. Krwiodawcy nie tylko otrzymali odznaczenia, ale także uczcili 45-lecie Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.
Służby podsumowały święta
Policja i straż pożarna podsumowały okres świąt Bożego Narodzenia. W Piotrkowie i powiecie doszło do kilku wypadków i kilkudziesięciu kolizji, zatrzymano nietrzeźwych kierowców, a strażacy wyjechali do pożaru w gm. Wola Krzysztoporska. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.
Na czym polega prawdziwa magia Bożego Narodzenia? Już od początku grudnia jesteśmy bombardowani świątecznymi piosenkami i reklamami, kuszeni wyjątkowymi promocjami w centrach handlowych, a przez to przestajemy się skupiać na tym, co najważniejsze. O komercjalizacji Bożego Narodzenia rozmawialiśmy z ojcem Gracjanem Kubicą, gwardianem klasztoru Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim.
Bezpieczne Boże Narodzenie
Więcej patroli i wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzi podczas świąt piotrkowska policja. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2017".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat