Artykuły do tagu: Susza

Osuszacz powietrza – który wybrać?
Wilgoć to poważny problem, który, jeśli nie jest rozwiązany, może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Będą nimi grzyby, pleśń, a także podwyższone koszty związane z ogrzewaniem, czy nieprzyjemny zapach. By poradzić sobie z wilgocią, wystarczy tak naprawdę zaopatrzyć się w osuszacz powietrza. Jednak nie jest to takie proste, biorąc pod uwagę to, ile tego typu urządzeń jest obecnie dostępnych w sprzedaży. Zanim więc dokonasz zakupu, musisz dokładnie wiedzieć, z czym jest problem i jak funkcjonuje osuszacz.
Od piątku (11 września) powiatowe biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie przyjmuje wnioski o refundację strat w gospodarstwach dotkniętych tegoroczną suszą.
Powinni wprowadzić stan klęski żywiołowej?
Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego zaapelowali do rządu o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.
Rolnicy zmagają się z suszą
Susza najbardziej dotknęła gospodarstwa znajdujące się w północno-wschodniej części naszego województwa, z takim problemem zmaga się ponad 13 tysięcy gospodarstw (ponad 72 tysiące ha).
22.08.2015 08:59
Susza w powiecie
Zboże już zebrane, ale zagrożeni są ci, którzy uprawiają kukurydzę i ziemniaki. Ziemia jest sucha jak pieprz i niewiele zmieniły burze, które przeszły w weekend również nad naszym regionem. Gdzie jest najgorzej?
Nie ma, nie ma wody na pustyni...
Nie wolno podlewać ogródków, woda ma służyć wyłącznie do celów socjalno-bytowych zwłaszcza w godzinach 5 – 23.
Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego skierowała do wojewody łódzkiego pismo w sprawie suszy. - W ostatnim czasie warunki pogodowe, w tym wysokie temperatury, niska ilość opadów spowodowały, że w województwie łódzkim występują znamiona suszy, również glebowej - czytamy w piśmie.
Potrzebujemy więcej wody
Czy podczas upałów częściej bierzemy prysznic? Więcej pijemy? A może częściej podlewamy ogrody? Okazuje się, że tak, bo gdy za oknem panuje skwar, zużycie wody w Piotrkowie wzrasta nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do chłodniejszych dni.
W sąsiedniej gminie Sulejów w związku z upałami wprowadzono zakaz podlewania.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat