Kiedy stres narasta, niezależnie czy chodzi o nadchodzące spotkanie czy długą listę rzeczy do załatwienia, ciężko jest się zatrzymać i uspokoić.
Stres stał się nieodłącznym elementem życia niemal każdego z nas. Duża ilość obowiązków, wymagająca praca i brak czasu na poszerzanie umiejętności sprawiają, że wielu spośród nas żyje w ciągłym pośpiechu, co rodzi frustrację i napięcie nerwowe.
43-letni aspirant sztabowy zastrzelił się kilka dni temu ze służbowej broni w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Mężczyzna pracował w policji od 23 lat. Tego, że policjanci żyją w ogromnym stresie, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Problemem jest sposób radzenia sobie z nim. Wielu funkcjonariuszy ratunku szuka w alkoholu, co jest tajemnicą poliszynela. Inni problemy przynoszą do domu, co czasem kończy się znęcaniem nad najbliższymi członkami rodziny. Z naszych informacji wynika, że również w domu 43-latka interweniowała policja.
Według badania GFK Polonia „Polacy a stres” szacuje się, że 32% mieszkańców województwa łódzkiego uważa poniedziałek za najbardziej stresujący dzień tygodnia, a 75% opisuje poniedziałkowe samopoczucie jako przeciętne, słabe lub złe.
Najmłodszy i najbardziej obiecujący zespół muzyczny w Piotrkowie znów w Insomni!
Według psychiatrów Święta Bożego Narodzenia są jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. - Możemy ten stres zminimalizować, wszystko zależy od naszego podejścia - mówi Agnieszka Piątek, psycholog.