Artykuły do tagu: StrefaEkonomiczna

Co z podstrefą ekonomiczną w gm. Rozprza?
Mamy nowe informacje dotyczące rozprzańskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tej sprawie ostatnio niewiele się działo, ponieważ zmieniły się władze w samej strefie, a także w łódzkim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, do której należy ponad 200 hektarów w okolicy Niechcic, a to właśnie tam miałaby powstać rozprzańska podstrefa.
Strefa Ekonomiczna w zachodniej części gminy Rozprza
Z inicjatywy poseł Krystyny Ozgi w Urzędzie Gminy w Rozprzy odbyło się spotkanie przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Agencji Nieruchomości Rolnych - Filia w Łodzi oraz samorządu gminy Rozprza. Tematem spotkania było utworzenie w zachodniej części gminy Rozprza, m.in. na terenach po byłej oczyszczalni ścieków w okolicach Niechcic (Biała Róża, Gieski), w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej A1, Podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (teren o pow. ok. 205 ha). Obecnie największy problem dotyczy zjazdu z drogi do przedmiotowego gruntu. Zjazd powinien znajdować się w bliskiej odległości od terenu, aby inwestorzy zainteresowali się tym miejscem.
Przedstawiciele drugiej co do wielkości gospodarki świata szukają miejsca w Polsce do budowy zakładów produkcyjnych na rynki europejskie i wschodnie. Radomsko zostało bardzo dobrze ocenione pod tym względem.
W Piotrkowie powstanie nowa huta szkła
Minimum 4,6 miliona złotych zainwestuje w Piotrkowie Huta Szkła Anewal. Firma produkować będzie słoiki, znicze oraz szklane naczynia ozdobne. Zatrudnienie otrzyma co najmniej 20 osób.
Tomaszowska podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostanie powiększona. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęli miejscy radni podczas sesji Rady Miasta.
Nie będzie dojazdu - nie będzie SSE w Rozprzy?
Planowana przez władze gminy Specjalna Strefa Ekonomiczna w Rozprzy, która miała być ratunkiem dla finansów gminy i miejscem, gdzie zatrudnienie znalazłoby prawdopodobnie kilkaset osób, stoi pod znakiem zapytania.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat