Artykuły do tagu: Stawki

Nowe stawki za śmieci w gminie Sulejów
27 złotych za śmieci segregowane i 54 zł za niesegregowane - takie są nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych w gminie Sulejów. Osoby, które kompostują bioodpady zapłacą 4 zł mniej.
Stawki podatku od nieruchomości w Piotrkowie nieznacznie w górę. Burzliwa dyskusja podczas sesji
O średnio 1,8% wzrosną od nowego roku stawki podatku od nieruchomości w Piotrkowie Trybunalskim. Taką decyzję podjęli większością głosów nasi radni. Przed podjęciem uchwały w tej sprawie nie obyło się bez burzliwej dyskusji.
Nie segregujesz? Zapłacisz trzy razy więcej!
W związku ze zmianami w tzw. ustawie śmieciowej, teraz każdy z nas musi (!) segregować śmieci. Dotąd mogliśmy wybrać sposób gospodarowania odpadami. Mało tego, jeśli segregować nie będziemy, za odbiór odpadów zapłacimy 3 razy więcej.
Nowe stawki za odbiór śmieci nadal nieustalone
Nadal nie wiadomo, ile mieszkańcy gminy Sulejów zapłacą za odbiór śmieci. Nowe stawki radni uchwalili na początku stycznia, jednak urzędnicy Regionalnej Izby Obrachunkowej zakwestionowali tę uchwałę, gdyż dopatrzyli się błędów prawnych.
W Sulejowie nowe stawki za odbiór śmieci
Aż dwóch sesji potrzebowali sulejowscy radni, żeby uchwalić nowe stawki za odbiór śmieci.
Spotkanie autorskie z Witoldem Stawskim w OEA
W czwartek (6 listopada) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK odbyło się spotkanie autorskie z Witoldem Stawskim pn. "Foto-Strofy", któremu towarzyszyła wystawa fotograficzna uczestników Wiosennej Akademii Sztuki "Taraska w obiektywie 2014".
567 proc. podwyżki w ciągu niespełna roku? Niemożliwe? W Spółdzielni Mieszkaniowej "Barbórka" w Piotrkowie owszem. O tyle, jak wylicza jeden z mieszkańców, wzrosła tam w ciągu 10 miesięcy opłata za garaż. Mieszkańców poinformowano o podwyżce bez uzasadnienia. Gdy upomnieli się o nie, odpowiedź wprawiła ich w osłupienie. Zarząd tłumaczy wzrost opłat za garaże wzrostem wynagrodzenia za pracę, podatku od nieruchomości (właściciele garaży płacą go osobno) oraz... wzrostem cen wywozu nieczystości, wody i odprowadzania ścieków. Tyle że w żadnym garażu nie ma wody ani kanalizacji.
Około 2 zł 17 groszy zapłacą rodzice za każdą godzinę, którą dziecko spędzi w przedszkolu powyżej podstawy programowej. W piotrkowskich przedszkolach bezpłatne godziny wyznaczą dyrektorzy placówek. Prawdopodobnie będą obowiązywać między 8 a 13-stą.
Dyrektorzy bełchatowskich przedszkoli mają ból głowy. Rodzice przedszkolaków zaczynają protestować i buntują się przeciwko nowym zasadom opłat za pobyt dzieci w przedszkolach.
Przedszkola miały być tańsze, raczej nie będą. Wygląda na to, że opłaty pozostaną na obecnym poziomie. Chociaż władze miasta zapewniły, że 5-godzinny pobyt dziecka w przedszkolu, to darmowa podstawa, którą ma obowiązek zapewnić gmina, jednak przedszkola nie przyjmują dzieci, które mają zamiar przebywać w placówce tylko 5 godzin dziennie. Pierwszeństwo mają te, dzieciaki, które będą przebywać w placówce cały dzień. Dziś zakończył się nabór do piotrkowskich przedszkoli. Jak było do przewidzenia, miejsc jest za mało, dzieci za dużo.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat