Artykuły do tagu: Starówka

Remontują stare piotrkowskie kamienice,
Trwa kompleksowa modernizacja kamienic przy ulicach: Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5 w Piotrkowie Trybunalskim. W przyszłym roku będzie mogło w nich zamieszkać 25 rodzin. Inwestycja jest jednym z elementów projektu „Młode Stare Miasto", jego celem jest stworzenie na Starym Mieście i Podzamczu atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego.
Jazz na Starówce w Piotrkowie
Parnas Brass Band wystąpi w Piotrkowie w ramach cyklu Old Town Jazz. Na koncert zapraszamy 10 sierpnia, scena plenerowa tym razem stanie w Restauracji Staromiejska. Początek o godz. 20. Wstęp wolny.
Zdjęcia do kolejnego sezonu serialu „Ultraviolet” powstawały w Piotrkowie
Piotrków był już Warszawą, Lublinem, Lwowem, Przemyślem, a nawet Paryżem czy sycylijską Katanią. W poniedziałek, 8 lipca na potrzeby serialu „Ultraviolet” zamienił się w Kraków. Ekipa filmowa łódzkiego Opus Film realizowała na piotrkowskiej Starówce zdjęcia do drugiego sezonu serii, w której główne role grają między innymi Marta Nieradkiewicz, Agata Kulesza i Sebastian Fabijański.
Na Starówce powstanie nowy parking
Piotrkowskie Stare Miasto wzbogaci się o kolejny parking. Powstanie przy Al. Kopernika obok skrzyżowania z ul. Krakowskie Przedmieście. Magistrat ogłosił już przetarg.
Piotrkowianie podróżowali w starym stylu
Każdy, kto wcześniej zarezerwował sobie miejsce mógł w niedzielne popołudnie skorzystać z możliwości odbycia podróży "Bryczką po Trakcie". Pasażerowie, którzy wybrali się na przejażdżkę mogli zobaczyć najważniejsze zabytki Piotrkowa z perspektywy XIX-wiecznej taksówki.
Old Town Jazz na Starówce. Koncert pamięci Janusza Muniaka
Old Town Jazz w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na kolejny koncert w sezonie 2018. W piątek, 15 czerwca usłyszymy trio w składzie Marcin Ślusarczyk (saksofon Altowy) Kajetan Galas (organy Hammonda) i Arek Skolik (perkusja).
06.12.2017 19:28
Choinka już świeci
Dziesięciometrowa choinka w Rynku Trybunalskim punktualnie o godz. 17 rozbłysła kolorowymi bożonarodzeniowymi lampkami. Nie zabrakło też wizyty Mikołaja i słodkich upominków dla najmłodszych piotrkowian.
31 mieszkań powstanie w nowej kamienicy którą zamierza wybudować TBS, u zbiegu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej w Piotrkowie. To kolejna nowa budowla na starówce.
Ostatni dzień z filmowcami
Czwartek to ostatni dzień wizyty filmowców w Piotrkowie Trybunalskim. Sceny do trzeciej części „Listów do M” powstawały dziś m.in. na ulicy Sieradzkiej.
Bryczką po Starym Mieście
„Bryczką po Trakcie” to propozycja Centrum Informacji Turystycznej skierowana do wszystkich piotrkowian i gości, którzy chcą zobaczyć najważniejsze zabytki Piotrkowa podczas przejażdżki konną bryczką. Taka możliwość będzie w niedzielę 24 lipca w godz. 10.00 – 16.00.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat