Artykuły do tagu: Społeczeństwo

Rzecznik MZ: być może w najbliższych miesiącach odbędzie się badanie przesiewowe społeczeństwa
Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że być może odbędzie się to w najbliższych miesiącach.
Piję, bo mam stresującą pracę
Trzy kolizje (wypadki) spowodowali na drogach miasta i powiatu pijani policjanci. To bilans jedynie kilku ostatnich tygodni. Mówi się, że policjanci piją (oczywiście nie wszyscy), bo mają stresującą pracę. Ale piją nie tylko oni. W jakich jeszcze zawodach ludzie nie radzą sobie ze stresem i sięgają po kieliszek?
Rozmawiali o profilaktyce uzależnień
W Bełchatowie już po raz czwarty odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa poruszająca problematykę zagrożeń społecznych. Jej celem było wzbudzenie refleksji nad tym, w jaki sposób działania z zakresu nauk pedagogicznych można wykorzystywać w pracy instytucji zajmujących się profilaktyką, wsparciem społecznym i resocjalizacją.
Czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa się sprawdza? Krótka piłka z komendantem policji
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już półtora roku. Pozwala obywatelom anonimowo zgłaszać sytuacje, kiedy dochodzi do zagrożenia bezpieczeństwa. O tym, jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce, rozmawialiśmy z podinsp. Krzysztofem Mikułowskim, pełniącym obowiązki komendanta piotrkowskiej policji.
Czy Piotrków jest otwarty na cudzoziemców?
Zabójstwo Polaka w Ełku. Zamieszki w tym samym mieście. Pobicie Pakistańczyka w Ozorkowie pod Zgierzem, zdemolowany lokal w Lubinie, obywatel Bangladeszu pobity we Wrocławiu. Po serii ostatnich wydarzeń postanowiliśmy sprawdzić, czy w Piotrkowie można w ogóle spotkać się z przypadkami ksenofobii, rasizmu i... czy ludzie są przyjaźni dla obcokrajowców?
Dobre maniery w cenie, czy w odwrocie?
Kto wie, czym naprawdę są dobre maniery? Czy opłaca się dziś być dobrze wychowanym? No i co to naprawdę znaczy?
Jak przeżyć za 1600 brutto?
Połowa z 5 milionów polskich emerytów zarejestrowanych w ZUS otrzymuje 1600 zł brutto. Lub mniej. Czyli na rękę 1436. Lub mniej. Czy da się za to przeżyć bez poniżających wyrzeczeń?
Magiel: Czy przeszkadzałyby nam małżeństwa gejów?
W czwartkowym "Maglu" Marcin Cecotka i Artur Wolski zapytali słuchaczy Strefy FM, czy przeszkadzałyby nam małżeństwa gejów?
Magiel: W regionie powstaje społeczeństwo obywatelskie?
W dzisiejszym (środowym) „Maglu” w Strefie FM prowadzący zapytali słuchaczy, czy w naszym regionie powstaje społeczeństwo obywatelskie?
Piotrkowskie Gwiazdki 2009
To był rok… Rok z sukcesami i porażkami. Jedni błyszczeli, inni nieco przygaśli. Na święta nie wypada pisać o tych drugich. Dlatego dziennikarze najważniejszych piotrkowskich redakcji stworzyli ranking miejskich gwiazd i gwiazdek, które rzeczywiście błysnęły w kończącym się roku. Oto on.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat