Artykuły do tagu: Sokalski

Ponad 20 mln pozyskanych środków
Rozmowa z Jackiem Sokalskim, dyrektorem Łódzkiego Domu Kultury.
Tak dla Piotrkowa tylko na wybory?
- Mnóstwo konferencji prasowych, spotkań, intensywna kampania wyborcza, wystawienie kandydata na prezydenta i co? Nazwa pojawia się tylko na lokalu, w którym jest pusto i głucho. A mieli prężnie działać nawet po wyborach. Czy wiecie co się dzieje z „Tak dla Piotrkowa”? – pyta nasz Czytelnik.
Zapomniany chodnik przy Szkolnej i Daniłowskiego
Fragment chodnika w pobliżu skrzyżowania ulic Daniłowskiego i Szkolnej w Piotrkowie od kilku lat jest w fatalnym stanie. Komitet "Tak dla Piotrkowa" zorganizował konferencję, podczas której kandydaci omawiali stan chodników w mieście.
Tuż przy pl. Kościuszki na skrzyżowaniu z ul. Sieradzką w piątek zawisł duży baner wyborczy Tomasza Sokalskiego, kandydata na prezydenta miasta z ramienia KWW Tak dla Piotrkowa. Członkowie sztabu wyborczego urzędującego prezydenta Krzysztofa Chojniaka postanowili jednak obrócić tę sytuację na swoją korzyść.
Wspomnienia pierwszomajowe
Mimo zmiany systemu polityczno - gospodarczego 1 maja nadal w Polsce jest świętem państwowym. W okresie PRL organizowano wielotysięczne pochody, w których uczestniczyli pracownicy, uczniowie, spotowcy, działacze kultury, a przede wszystkim członkowie PZPR i partii satelickich takich jak ZSL, SD.
Wyróżnienie dla Jacka Sokalskiego
Jacek Sokalski, piotrkowianin, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury otrzymał wyróżnienie od Narodowego Instytutu Dziedzictwa jako podziękowanie za współpracę ŁDK w realizacji projektu „Europejskie Dni Dziedzictwa w Polsce”. Od 2014 roku Łódzki Dom Kultury wraz z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi koordynuje Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie łódzkim.
Radny pyta mieszkańców o mediatekę
Czy jest pani/pan za budową mediateki ? Takie pytanie zadaje przypadkowo napotkanym mieszkańcom Piotrkowa, radny Tomasz Sokalski. Przy okazji od razu dodaje, że koszt budowy wyniesie 40 milionów, i ma być sfinansowany z kredytu.
Gruntowny remont ŁDK zapowiada dyr. Jacek Sokalski
Ponad 10,5 miliona złotych mają kosztować remont elewacji Łódzkiego Domu Kultury i utworzenie pasażu kultury w jego obrębie - prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.
Opozycja przeciwko podwyżkom. Te jednak zostaną wprowadzone
Potwierdziły się nasze informacje. Rada Miasta w Piotrkowie podniosła stawki za wywóz śmieci. Z 9 złotych na 11 za segregowane i z 18 na 20 za niesegregowane. Przeciwko temu protestowali radni opozycyjni z Razem dla Ziemi Piotrkowskiej, którzy tuż przed sesją zorganizowali konferencję prasową.
Gry, zabawy i nagrody w Łódzkim Domu Kultury
W miniony weekend w Łódzkim Domu Kultury świętowano Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką – 45. „Świerszczykowe Wierszyki”. W tegorocznych eliminacjach do organizowanych w ramach projektu konkursów wzięło udział ponad 3000 dzieci. W finale konkursu recytatorskiego przesłuchano ponad 150 młodych wykonawców, a do finału konkursów plastycznych przeszło ponad 250 prac. Jak mówi Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK, tegoroczna edycja obchodów Wojewódzkiego Dnia Dziecka zakończyła się dużym sukcesem, bowiem wzięły w niej dzieci ze wszystkich powiatów województwa łódzkiego. A jeszcze cztery lata temu w projekcie „Świerszczykowe Wierszyki” brały udział dzieci z zaledwie 16 gmin położonych wokół Łodzi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat