Artykuły do tagu: Skansen

Słodka niedziela w Skansenie Rzeki Pilicy
W niedzielę (14 lipca) gośćmi honorowymi tomaszowskiego Skansenu będą... pszczoły. Na wszystkich gości czekać będzie pszczelarz Rafał Goworek, który opowie o swojej pasji, dzieląc się wiedzą nabytą przez ponad 20 lat hodowli pszczół.
Warsztaty plecionkarskie w skansenie
10 grudnia w Skansenie Rzeki Pilicy odbędą się pierwsze w Tomaszowie trzygodzinne warsztaty plecionkarskie.
Łazy-Dąbrowa. Otwierają skansen
We wrześniu ubiegłego roku "Tydzień Trybunalski" informował o ambicjach stworzenia przez jednego z mieszkańców skansenu w miejscowości Łazy-Dąbrowa (gmina Sulejów). Zdzisław Żurek może być zadowolony, bo cel udało mu się osiągnąć - w najbliższą niedzielę odbędzie się impreza zorganizowana z okazji otwarcia placówki.
29.09.2015 08:23
Skansen pełen pamiątek
Od niedawna we wsi Łazy-Dąbrowa funkcjonuje skansen. Założył go Zdzisław Żurek, mieszkaniec tej miejscowości.
Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim organizują kolejną imprezę. Tym razem w Grotach Nagórzyckich odbędą się magiczne Andrzejki.
- Skansen Rzeki Pilicy jest treścią mojego życia. Idea kiełkowała w mojej głowie już w latach 80. Na przykład kiedy w 1988 roku znad Pilicy odjeżdżały wraki niemieckich samochodów, których wydobywanie inspirowałem jako dziennikarz prasy regionalnej. Były to początki archeologii rzecznej, militarnej, podwodnej, którą my zapoczątkowaliśmy - mówił na antenie Strefy FM Andrzej Kobalczyk, dyrektor Skansenu Rzeki Pilicy.
Rodzinny Piknik „Przyjechali Letnicy” w najbliższy weekend odbędzie się w Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
Już ponad 34 ciała wydobyto spod Placu Kościuszki
Już ponad 34 ciała wydobyto spod Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.
W tym roku przybędzie atrakcji w Skansenie Rzeki Pilicy. Oprócz historycznego hangaru, który pozwoli uporządkować wystawy, w skansenie pojawiły się także szczeliny przeciwlotnicze, odkryte podczas prac przy rewitalizacji placu Kościuszki w Tomaszowie.
Schrony przeciwlotnicze odkryte w trakcie prac rewitalizacyjnych na placu Kościuszki w Tomaszowie trafią do Skansenu Rzeki Pilicy. Konserwator zabytków uznał, że szczeliny pochodzące z okresy II wojny światowej mają mała wartość historyczną.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat