Artykuły do tagu: Sienkiewicz

Kuba Sienkiewicz w Piotrkowie!
Po raz kolejny zapraszamy na „Podwieczorek z gwiazdą…”. W najbliższy czwartek 20 kwietnia o godz. 19.00 na dziedzińcu Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie będzie można posłuchać piosenek i anegdot w wykonaniu Kuby Sienkiewicza.
IPN wznawia prace w sprawie miejsca pochówku ofiar UB
Czy w Piotrkowie przy ul. Sienkiewicza może znajdować się nieodkryte miejsce pochówku ofiar Urzędu Bezpieczeństwa, w tym także żołnierzy wyklętych? W 2008 roku została przeprowadzona czynność prokuratorska mająca to zweryfikować, ale wówczas nie natrafiono na żadne wiarygodne źródła, które by to potwierdziły. To jednak nie koniec badań.
W budowlance spotkali się z Sienkiewiczem
Niemal 120 gimnazjalistów Piotrkowa oraz Sulejowa, Moszczenicy, Dąbrowa nad Czarną, Rękoraja, Szydłowa, Srocka i Brzozy, podsumowało projekt „Spotkanie z Sienkiewiczem”, a wszystko odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. czyli w budowlance.
Uczcili setną rocznicę śmierci Sienkiewicza
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz uczniowie z piotrkowskich szkół uczcili dziś setną rocznicę śmierci wybitnego pisarza.
W środę otworzą ul. Sienkiewicza?
Prawdopodobnie w środę rano będzie można przejechać ulicą Sienkiewicza na odcinku od Słowackiego do al. Piłsudskiego. W miejscu realizacji inwestycji pojawią się urzędnicy, aby dokonać odbioru technicznego.
Sienkiewicza nadal nieprzejezdna
Ulica Sienkiewicza w Piotrkowie nadal jest nieprzejezdna. Informowaliśmy, że przebudowana droga miała zostać oddana do użytku wczoraj, po dokonaniu odbioru technicznego.
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza na uroczyste obchody Roku Sienkiewicza, które w naszym mieście odbędą się 26 października od godz. 11.30 w Parku im. ks. Józefa Poniatowskiego.
Modernizacja ul. Sienkiewicza na finiszu
Zakończenie prac na ul. Sienkiewicza w Piotrkowie coraz bliżej. Remont na odcinku od ul. Słowackiego do Al. Kopernika wchodzi w decydującą fazę.
Zburzyli schody przy Sezamie
Jak zapowiadali, tak zrobili – marmurowych schodów przy Sezamie już nie ma.
Sienkiewicza w granicie. Będzie opóźnienie?
Przebudowa ul. Sienkiewicza na odcinku od Słowackiego do Al. Kopernika powoli zmierza ku końcowi. Zmorą robotników okazały się roboty podziemne, a w związku z tym nie wiadomo czy termin wykonania (15 października) zostanie dotrzymany.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat