Artykuły do tagu: Senat

07.10.2019 07:48
Kto do Sejmu i Senatu?
Pięć komitetów wyborczych zarejestrowało listy do Sejmu w okręgu wyborczym nr 10 (Piotrków Trybunalski). Do zdobycia jest 9 mandatów. Z kolei do Senatu w okręgu nr 28 wystartuje trzech kandydatów. Tylko jeden z nich zostanie członkiem izby wyższej polskiego parlamentu.
Prezes Jarosław Kaczyński gościł w Piotrkowie (VIDEO)
Prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński, podsumował 4 lata rządów PiS oraz przedstawił najważniejsze założenia tegorocznej kampanii. Odbyła się także prezentacja kandydatów do Sejmu i Senatu.
PiS pokazało listy wyborcze. Kto wśród kandydatów w naszym okręgu?
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w piątek listy na wybory parlamentarne 2019. „Jedynką” w okręgu nr 10 jest oczywiście Antoni Macierewicz.
Przedstawiciele PO zapowiadają największą kampanię od 1989 roku
Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu. W niedzielę o 13:00 w wielu polskich miastach przedstawiciele tej partii zorganizowali konferencje, podczas których przekazali dziennikarzom, że chcą skutecznie walczyć z politykami Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach.
PiS wygrywa wybory parlamentarne!
Tak jak wskazywały przedwyborcze sondaże, PiS zdeklasowało przeciwników, wygrywając wybory parlamentarne. Partia Jarosława Kaczyńskiego prawdopodobnie będzie miała większość w Sejmie.
25 października 2015 - czas decyzji
W niedzielę od godziny 7.00 do 21.00 możemy głosować w wyborach parlamentarnych, w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Frekwencja w Piotrkowie ok. godz. 13.00 wynosiła w granicach 20 - 25%, o 17.00 - już prawie 42%.
Kampania wyborcza jest, czy jej nie ma?
Nudna, mdła, nijaka, drętwa, beznadziejna – tak oceniają dziś mieszkańcy regionu, politycy, a także politolodzy kampanię wyborczą w Piotrkowie i okolicach.
Wybory coraz bliżej. Przypominamy o możliwości głosowania korespondencyjnego
Zbliżają się wybory parlamentarne, już 25 października w lokalach wyborczych Polacy zadecydują o swojej reprezentacji w Sejmie i Senacie. Tym razem mamy możliwość głosowania korespondencyjnego, o czym przypomina dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie.
Wybory 2015. Kto do Sejmu i Senatu?
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy kandydatów do parlamentu. W okręgu piotrkowskim na posłów kandydują 134 osoby. Do wzięcia jest 9 mandatów. Z kolei o dwa miejsca do Senatu powalczy 9 osób.
PiS już zarejestrowane. Zobacz, kto jest na liście!
Nie tylko lewica zarejestrowała listy wyborcze. Zrobiło to również PiS. Listę w okręgu nr 10 otwiera oczywiście Antoni Macierewicz. Na dziewiątym miejscy znalazł się radny Piotrkowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat