Artykuły do tagu: Senat

Senacka Komisja Zdrowia proponuje czasowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę
Czasowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę przewiduje projekt proponowany przez senacką Komisję Zdrowia. Komisja ta wniosła o podjęcie postępowania w sprawie inicjatywy ustawodawczej dotyczącej stosownego projektu ustawy.
07.10.2019 07:48
Kto do Sejmu i Senatu?
Pięć komitetów wyborczych zarejestrowało listy do Sejmu w okręgu wyborczym nr 10 (Piotrków Trybunalski). Do zdobycia jest 9 mandatów. Z kolei do Senatu w okręgu nr 28 wystartuje trzech kandydatów. Tylko jeden z nich zostanie członkiem izby wyższej polskiego parlamentu.
Prezes Jarosław Kaczyński gościł w Piotrkowie (VIDEO)
Prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński, podsumował 4 lata rządów PiS oraz przedstawił najważniejsze założenia tegorocznej kampanii. Odbyła się także prezentacja kandydatów do Sejmu i Senatu.
PiS pokazało listy wyborcze. Kto wśród kandydatów w naszym okręgu?
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w piątek listy na wybory parlamentarne 2019. „Jedynką” w okręgu nr 10 jest oczywiście Antoni Macierewicz.
Przedstawiciele PO zapowiadają największą kampanię od 1989 roku
Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu. W niedzielę o 13:00 w wielu polskich miastach przedstawiciele tej partii zorganizowali konferencje, podczas których przekazali dziennikarzom, że chcą skutecznie walczyć z politykami Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach.
PiS wygrywa wybory parlamentarne!
Tak jak wskazywały przedwyborcze sondaże, PiS zdeklasowało przeciwników, wygrywając wybory parlamentarne. Partia Jarosława Kaczyńskiego prawdopodobnie będzie miała większość w Sejmie.
25 października 2015 - czas decyzji
W niedzielę od godziny 7.00 do 21.00 możemy głosować w wyborach parlamentarnych, w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Frekwencja w Piotrkowie ok. godz. 13.00 wynosiła w granicach 20 - 25%, o 17.00 - już prawie 42%.
Kampania wyborcza jest, czy jej nie ma?
Nudna, mdła, nijaka, drętwa, beznadziejna – tak oceniają dziś mieszkańcy regionu, politycy, a także politolodzy kampanię wyborczą w Piotrkowie i okolicach.
Wybory coraz bliżej. Przypominamy o możliwości głosowania korespondencyjnego
Zbliżają się wybory parlamentarne, już 25 października w lokalach wyborczych Polacy zadecydują o swojej reprezentacji w Sejmie i Senacie. Tym razem mamy możliwość głosowania korespondencyjnego, o czym przypomina dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie.
Wybory 2015. Kto do Sejmu i Senatu?
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy kandydatów do parlamentu. W okręgu piotrkowskim na posłów kandydują 134 osoby. Do wzięcia jest 9 mandatów. Z kolei o dwa miejsca do Senatu powalczy 9 osób.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat