Artykuły do tagu: S12

Czy S12 będzie przebiegać przez Piotrków?
S12 przez Piotrków? Piotrkowski wariant przebiegu drogi S12 znalazł się w grupie trzech wybranych, których analiza jest konieczna, aby wydać decyzję środowiskową.
Aż 219 wniosków (spełniających wymogi formalne) wpłynęło w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski (A1) - Opoczno (gr. woj. łódzkiego i mazowieckiego) oraz drogi ekspresowej S74 na odcinku Sulejów (S12) - gr. woj. łódzkiego i świętokrzyskiego.
Trwają konsultacje społeczne dotyczące przebiegu planowanej drogi ekspresowej S12. Swoją opinię w tej sprawie wyrazili także mieszkańcy gminy Aleksandrów, którzy spotkali się z przedstawicielami GDDKiA i pełnomocnikiem firmy projektowej.
Urząd Miasta zajął stanowisko w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S12. Pismo w tej sprawie w piątek magistrat skierował do projektanta inwestycji.
Kilkaset wniosków od mieszkańców dziesięciu gmin, w których trwały konsultacje społeczne w sprawie przebiegu drogi S12 wpłynęło do tej pory do projektanta.
Protest mieszkańców ulic Wroniej i fragmentu Roosevelta, w sprawie przebiegu drogi S12 wpłynął do przewodniczącego rady miasta. Pod pismem podpisało się prawie 300 osób.
W związku z planowaną budową drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski – Opoczno (do granic województwa łódzkiego i mazowieckiego) firma, która przygotowuje dokumentację projektową organizuje spotkania informacyjne z mieszkańcami dziesięciu gmin województwa łódzkiego, przez które będzie przebiegała droga.
Ma liczyć 315 km i łączyć Piotrków z Dorohuskiem na granicy z Ukrainą. Budowa drogi ekspresowej S-12 nadal w powijakach.
Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie bierze w ogóle pod uwagę tego, żeby droga ekspresowa numer 12 przebiegała wariantem piotrkowskim. - Takie informacje otrzymaliśmy podczas wizyty w łódzkim oddziale, powiedział Paweł Czajka, dyrektor Pracowni Planowania Przestrzennego w Piotrkowie oraz wiceprezydent miasta Adam Karzewnik.
S12 będzie ekspresowym traktem trybunalskim?
Via Tribunali - tak mogłaby się nazywać droga ekspresowa S12, która - według wariantu mającego największe szanse na realizację - będzie przebiegać przez trzy grody, szczycące się historią trybunałów koronnych: Piotrków Trybunalski, Radom i Lublin. Samorządy właśnie kończą opiniowanie trzech wariantów przebiegu trasy, zaproponowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja znajduje się na liście rezerwowej rządowego programu budowy dróg i autostrad.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat