Artykuły do tagu: S12

Spotkanie w sprawie obwodnicy Sulejowa
12 września o 18:00 w sali OSP w Sulejowie odbędzie się spotkanie mieszkańców. Głównym tematem rozmów ma być rozwiązanie sytuacji na Drodze Krajowej 12 między Piotrkowem i Sulejowem. „Mamy dość korków, hałasu, wypadków i pustych obietnic” - czytamy na stronie facebookowej wydarzenia.
Apele, stanowiska, listy. Co dalej z S12?
Zmiany w rządowym planie przebudowy dróg krajowych spowodowały, że zabraknie pieniędzy na budowę drogi ekspresowej S12, łączącą Piotrków z Lublinem. To zła wiadomość dla mieszkańców powiatu, szczególnie tych z gminy Sulejów.
Zabrakło pieniędzy na S74 i S12 z Piotrkowa
W rządowych planach budowy dróg do 2025 roku nie znalazły się dwie ważne dla nas arterie: S74 (z Piotrkowa do Stalowej Woli) i S12 (z Piotrkowa do Lublina). To także zła wiadomość dla mieszkańców m.in. gminy Sulejów. O planach Rady Ministrów pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".
Sezon urlopowy. Jedźcie ostrożnie
Niebawem rozpocznie się sezon urlopowy, ruch na drogach będzie więc zdecydowanie większy, a co za tym idzie będzie bardziej niebezpiecznie.
Równolegle z trwającymi na drodze krajowej 91 protestami i blokadą drogi przez zdesperowanych mieszkańców gmin Moszczenica i Grabica, samorząd powiatowy podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego jednogłośnie przyjął stanowisko wzywające do przyśpieszenia działań, związanych z budową drogi S12.
Budowa S12. Radni piszą do premier Szydło
Rada powiatu piotrkowskiego chce przyspieszyć budowę trasy S12 oraz obwodnic Srocka, Rozprzy i Sulejowa - dlatego postanowiła przesłać swoje stanowisko m.in. premier Beacie Szydło oraz ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi. Na temat wzmożonego ruchu tranzytowego debatowano na ostatniej sesji rady powiatu.
W gm. Sulejów będą musieli wyburzać domy?
Przez absurdalne kryteria środowiskowe, którymi kierują się planiści drogi S12, mieszkańcy gminy Sulejów być może będą zmuszeni do wyburzania swoich domów. Przypomnijmy, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska rekomenduje wybór wariantu W6, któremu sprzeciwia się burmistrz Sulejowa.
Nadal nie wiadomo, którędy będzie przebiegać droga ekspresowa S12
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski zabiega o zorganizowanie spotkania z przedstawicielami GDDKiA, aby ustalić, na jakim etapie jest inwestycja. Aktualnie rozważane są dwa warianty przebiegu S12: W8 i W6, z tym, że jeden z nich zakłada wyburzanie domów w Sulejowie.
Droga S12 ominie Piotrków Trybunalski
Droga ekspresowa S12 nie będzie przechodzić przez Piotrków Trybunalski. W ostatnich dniach ostatecznie wybrano koncepcję budowy drogi ekspresowej.
S12: Urzędnicy wzięli pod uwagę protesty
Znany jest już wariant przebiegu drogi S12 przez teren gminy Sulejów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat