Artykuły do tagu: Słup

Uderzył w słup na pustym placu
Do nietypowego zdarzenia doszło w środę wieczorem na terenie targowiska przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda uderzył w betonowy słup. Na szczęście nikt nie został ranny.
Uderzył w słup telefoniczny
W Sulejowie jedna osoba została ranna w wyniku uderzenia pojazdu w słup telefoniczny.
Zadbaj o swój kręgosłup
Dolegliwości bólowe kręgosłupa stały się już chorobą cywilizacyjną, która niestety z czasem może doprowadzać do poważnych komplikacji. Codzienność wypełniona masą obowiązków często nie pozwala odnaleźć czasu na regularne ćwiczenia oraz odpowiednio zadbać o kondycję całego ciała. Okazuje się jednak, że pamiętając o kilku ważnych zasadach odnoszących się do najczęstszych czynności dnia codziennego możemy zapobiegać tego rodzaju dolegliwościom.
Dbaj o kręgosłup. Na co dzień i od święta
Kręgosłup to stelaż podtrzymujący całe nasze ciało. Pełni kilka ról, każda z nich jest niezwykle istotna. Stanowi podporę, narząd ruchu i osłonę rdzenia kręgowego. Buduje go 26 kości – 24 oddzielne kręgi i dwie kości powstałe z ich zrośnięcia: kość krzyżowa i guziczna. Kręgosłup jest codziennie narażony na urazy, przeciążenia i niedogodności. Aby skutecznie się o niego zatroszczyć i zapewnić sobie zdrowie i komfort na długie lata, trzeba solidnie wziąć się do pracy.
Materace na problemy z kręgosłupem
Nieodpowiednie warunki snu mogą zarówno nasilać ból pleców, jak i stanowić główny powód występowania takich dolegliwości. Istotne jest zatem, jakie materace są stosowane w sypialni. Przede wszystkim powinny one zostać dostosowane do potrzeb konkretnego konsumenta pod względem twardości, grubości oraz pozycji, w jakiej dana osoba wypoczywa w nocy.
Słup na środku chodnika będzie przestawiony
Nowe lampy ledowe pojawiły się na osiedlu Wyzwolenia w Piotrkowie. Słuchacz Strefy FM zwrócił naszą uwagę na ustawienie jednego z nich. Okazuje się, że został ulokowany na środku chodnika.
W Dojo uczcili Międzynarodowy Dzień Pokoju
W Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo - Stara Wieś" (gmina Przedbórz) odbyła się uroczystość ofiarowania słupa pokoju. Wzięli w niej udział trenerzy, samorządowcy, a także dzieci ze szkół podstawowych.
Biało-czerwone drzewa na Cmentarnej w Piotrkowie
Chodzi oczywiście o słupki postawione w miejscach po ściętych drzewach. Niektórzy żartują, że to element obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
02.07.2016 12:17
Sytuacja bez wyjścia
Wiosną tego roku na granicy pomiędzy blokami na Piastowskiej 11 i 13 ustawiono słupki blokujące. Wszystko odbyło się w granicach prawa. Stoją w pełni legalnie. Jest jednak pewien problem – zgłosił się do nas jeden z lokatorów "trzynastki". Porusza się na wózku i często przyjeżdża do niego karetka, która, jak twierdzi pan Andrzej, przez ustawione blokady ma problemy z wyjazdem.
Rozprza: Spór o słup trwa już 6 lat
Rozprza, ulica Kościuszki, 12-arowa działka Pawła Wiśniewskiego, a na niej słup elektryczny. Właściciel już 6 lat temu wystąpił do zakładu energetycznego o... ustosunkowanie się w kwestii słupa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat