Artykuły do tagu: Sądownictwo

Zbigniew Ziobro o kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości
"Polacy oczekują oczyszczenia sądownictwa z czarnych owiec. Obrona patologii w sądzie jest rzeczą złą" - mówił podczas środowej konferencji prasowej w Piotrkowie Trybunalskim Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.
Punktualnie o godzinie 12.00 podczas 15-minutowej przerwy śniadaniowej przed budynek sądu w Piotrkowie wyszło około 40 pracowników administracyjnych. Walczą o podwyżkę wynagrodzeń.
26.07.2017 06:24
Kto ma rację?
Gorące politycznie lato w naszym kraju to temat wtorkowego wydania magazynu Magiel. Prowadzący zadali dość ogólne pytanie: kto ma rację?
Awantura o sądownictwo. Komentarz posłanki Janowskiej
Spór o polskie sądownictwo trwa. Prezydent Andrzej Duda postawił w poprawce ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa warunek, by sędziów KRS wybierać mogły trzy piąte wszystkich posłów, a nie większość zwykła - tak, jak pierwotnie zakładał projekt Prawa i Sprawiedliwości. Rozwiązanie ma zapobiec upolitycznieniu i upartyjnieniu Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego.
Bez zmian w funkcjonowaniu sądu w Piotrkowie
Nie będzie zmian w funkcjonowaniu sądów rejonowych w Piotrkowie. Rozporządzenie ministra sprawiedliwości w sprawie reorganizacji pracy sądów ominęło Piotrków.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat