Artykuły do tagu: Rzeka

Mężczyzna utonął w Pilicy. Ciało znalazły dzieci
39-letni mężczyzna utonął w minioną sobotę w Pilicy na terenie powiatu tomaszowskiego. Topielca zauważyły dzieci bawiące się w pobliżu rzeki. Niewykluczone, że do jego śmierci przyczynił się alkohol.
Strawa miała być czystsza
Spacerując przed dwoma laty wzdłuż koryta Strawy znaleźliśmy stary telewizor, oponę, deskę klozetową, a nawet fotel obrotowy. Co prawda zrewitalizowano koryto rzeczki, ale jedynie na odcinku 400-metrów. Czy Strawa - tak jak chciała ochrona środowiska - stała się czystsza?
Rozpoczęto budowę mostu na Grabi
Na początku lipca rozpoczęła się budowa nowego obiektu mostowego na rzece Grabia położonego w ciągu drogi Żądło-Kobyłki. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie granicznym gmin Grabica i Wola Krzysztoporska. - W wyniku dobrej współpracy, z inicjatywy włodarzy obu gmin, podjęto decyzję o przystąpieniu do realizacji inwestycji – informują władze gm. Grabica.
Dlaczego Strawa śmierdzi? [GALERIA]
Strawa śmierdziała od zawsze. Do regulacji naszej rzeczki urzędnicy szykują się od lat, na razie nic im z tego nie wyszło, bo ochrona środowiska chce, by w Strawie pojawiły się się ryby. My - zamiast organizmów żywych - znaleźliśmy w wodzie stary telewizor, oponę, deskę klozetową, a nawet fotel obrotowy.
Po moście w Radziątkowie można już jeździć
Dwa lat temu „odpłynął”. Teraz jest jak nowy i już przejezdny. Mowa o moście na rzece Bogdanówce w Radziątkowie w gminie Wola Krzysztoporska. Jego remont kosztował prawie 70 tys. zł.
Kanały minerskie odkryto pod mostem na rzece Moszczance w Wolborzu. Między innymi z tego powodu modernizacja obiektu się przedłuży.
Na terenie gminy Rozprza trwa proces regulacji rzeki Luciąży. Niedawno zakończono jeden z etapów tego przedsięwzięcia. Dzięki pracom wykonanym przez przedstawicieli Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi rzeka nie powinna już tak zalewać pól, a rolnicy będą mogli bez przeszkód zebrać przyszłoroczne plony.
Nie żyje mężczyzna, który topił się w Pilicy
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego finału kąpieli w rzece Pilicy, w wyniku której utonął 26-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego.
36-letni mężczyzna utonął w Pilicy
Tomaszowscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 23 sierpnia na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. PCK w Tomaszowie.
Uważaj, gdzie się kąpiesz!
- Trzeba uważać gdzie się kąpiemy - apeluje komendant Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Włodzimierz Kapiec.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat