Artykuły do tagu: Rubika

Ogólnopolski turniej w Speedcubingu już z rekordem kraju
Ponad 100 zawodników w tym 6 z Piotrkowa bierze udział w Ogólnopolskim Turnieju w „Speedcubingu” o Puchar Prezydenta Piotrkowa. Już pierwszego dnia miłośnik kostki ze Skierniewic ułożył ją w 43,69 bijąc rekord Polski. Konkurencji jest aż 10, więc układać można nie tylko tą popularną stworzoną przez Erno Rubika, ale również inne o większych możliwościach i kombinacjach.
Turniej w układaniu kostki Rubika w Piotrkowie
Zabawa nią polega na takim ułożeniu kwadratowych pól, aby na każdej z sześciu ścianek posiadały jeden kolor. Brzmi jak najzwyklejsza, nudna gra logiczna? Nic podobnego. Układanie kostki Rubika - bo o niej mowa - może sprawiać frajdę i jest niesamowicie widowiskowe... o czym będziemy mogli przekonać się 24 i 25 marca. Właśnie wtedy w Piotrkowie odbędzie się turniej w speedcubingu.
Kostkę Rubika mają w małym palcu
Najszybsi układają ją w pięć i pół sekundy, a do poznania jest jakieś 43 tryliony kombinacji. Mowa o kostce Rubika. W sobotę najlepsi z regionu spotkali się w Piotrkowie.
Niezapomniane gry niezapomnianych lat
Na naszych podwórkach coraz rzadziej można zauważyć dzieci bawiące się w coś, co nie ma połączenia z internetem. Coś, co wymaga wysiłku fizycznego. A kiedyś, jeszcze nie tak przecież dawno, było inaczej. Zupełnie inaczej.
Będą układać Kostkę Rubika na czas
Nie lada gratka czeka na miłośników układania Kostki Rubika.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat