Artykuły do tagu: Rolnicza

Rolnicza znowu przejezdna
Bardzo sprawnie przebiegają prace przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Rolniczej. Wybudowano już m. in. fragment drogi dla jednośladów od torów w kierunku ciepłowni miejskiej. Pomimo, że inwestycja nie jest jeszcze zakończona to od kilku dni kierowcy mogą przejechać przez teren robót oraz przejazd kolejowy.
Jak długo będzie zamknięty przejazd na Rolniczej?
Zamknięty dla ruchu kołowego jest przejazd kolejowy na ulicy Rolniczej w Piotrkowie. Jest to związane z inwestycją, która rozpoczęła się w poniedziałkowy poranek.
Ścieżka i chodnik na Rolniczej z poślizgiem. Wyłoniono wykonawcę inwestycji
Nie do 15 grudnia, a do 30 kwietnia 2021 roku potrwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej przez tory kolejowe na Rolniczej w Piotrkowie.
Powstanie brakujący fragment chodnika i ścieżki rowerowej
Jeszcze w tym roku zostanie wybudowany brakujący fragment chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Rolniczej w Piotrkowie.
Kolejna
- Nie mam wątpliwości, że jest to jedna z najlepszych tego typu imprez w Polsce - tak o wystawie rolniczej Rol Szansa, mówił Krzysztof Ciecióra wicewojewoda łódzki, podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia. Kiermasz roślin ozdobnych i owocowych, prezentacja kolekcji odmian roślin uprawnych, maszyny i narzędzia rolnicze, to tylko część oferty wystawy rolniczej, która odbywa się przez cały weekend przy Zamku w Bykach w Piotrkowie.
O co chodzi z remontem na Rolniczej?
Do naszej redakcji zgłosiło się już kilka osób zaniepokojonych remontem ulicy Rolniczej przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza – zajęty jest tam jeden z pasów ruchu. Rozżalenie jest tym większe, że przebudowa Rolniczej zakończyła się w ubiegłym roku.
Oddadzą nam połowę za remont ul. Rolniczej
Ponad 2,5 mln zł otrzyma Urząd Miasta w Piotrkowie na zakończony już remont ul. Rolniczej. - Piotrkowski wniosek o dofinansowanie inwestycji zajął pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski – informują nas urzędnicy.
Ulica Rolnicza przejezdna
Ulica Rolnicza - nazywana małą obwodnicą Piotrkowa - wreszcie oficjalnie oddana do użytku. Prace trwały w cyklu dwuletnim.
Skrzyżowanie Michałowska/Rolnicza wymaga korekty
- Na skrzyżowaniu ul. Rolniczej i Michałowskiej w Piotrkowie postawiono krawężniki. Problem w tym, że są one umieszczone zbyt wąsko i pod złym kątem, a mają tamtędy jeździć autobusy MZK. Jak widać na załączonym zdjęciu raczej się nie zmieszczą. Można przeprowadzić jakiś eksperyment z udziałem autobusu – na felerne skrzyżowanie zwraca uwagę użytkownik naszego portalu.
Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego skierowała do wojewody łódzkiego pismo w sprawie suszy. - W ostatnim czasie warunki pogodowe, w tym wysokie temperatury, niska ilość opadów spowodowały, że w województwie łódzkim występują znamiona suszy, również glebowej - czytamy w piśmie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat