Artykuły do tagu: Rolnicza

Kolejna
- Nie mam wątpliwości, że jest to jedna z najlepszych tego typu imprez w Polsce - tak o wystawie rolniczej Rol Szansa, mówił Krzysztof Ciecióra wicewojewoda łódzki, podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia. Kiermasz roślin ozdobnych i owocowych, prezentacja kolekcji odmian roślin uprawnych, maszyny i narzędzia rolnicze, to tylko część oferty wystawy rolniczej, która odbywa się przez cały weekend przy Zamku w Bykach w Piotrkowie.
O co chodzi z remontem na Rolniczej?
Do naszej redakcji zgłosiło się już kilka osób zaniepokojonych remontem ulicy Rolniczej przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza – zajęty jest tam jeden z pasów ruchu. Rozżalenie jest tym większe, że przebudowa Rolniczej zakończyła się w ubiegłym roku.
Oddadzą nam połowę za remont ul. Rolniczej
Ponad 2,5 mln zł otrzyma Urząd Miasta w Piotrkowie na zakończony już remont ul. Rolniczej. - Piotrkowski wniosek o dofinansowanie inwestycji zajął pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski – informują nas urzędnicy.
Ulica Rolnicza przejezdna
Ulica Rolnicza - nazywana małą obwodnicą Piotrkowa - wreszcie oficjalnie oddana do użytku. Prace trwały w cyklu dwuletnim.
Skrzyżowanie Michałowska/Rolnicza wymaga korekty
- Na skrzyżowaniu ul. Rolniczej i Michałowskiej w Piotrkowie postawiono krawężniki. Problem w tym, że są one umieszczone zbyt wąsko i pod złym kątem, a mają tamtędy jeździć autobusy MZK. Jak widać na załączonym zdjęciu raczej się nie zmieszczą. Można przeprowadzić jakiś eksperyment z udziałem autobusu – na felerne skrzyżowanie zwraca uwagę użytkownik naszego portalu.
Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego skierowała do wojewody łódzkiego pismo w sprawie suszy. - W ostatnim czasie warunki pogodowe, w tym wysokie temperatury, niska ilość opadów spowodowały, że w województwie łódzkim występują znamiona suszy, również glebowej - czytamy w piśmie.
Wstrzymali prace na ulicy Rolniczej
Piotrkowski PEUK wstrzymuje prace na ulicy Rolniczej. Jak zapewnił Wiesław Cecotka - przedstawiciel generalnego wykonawcy - prace ruszą zaraz po tym, kiedy z placu budowy zejdą pracownicy gazowni.

fot. Magda Waga
Zamkną skrzyżowanie Rolnicza/Michałowska
W najbliższą środę (18 lutego) na jeden dzień zamknięte zostanie skrzyżowanie Rolnicza/Michałowska w Piotrkowie.
Fragment ulicy Rolniczej nieprzejezdny do wiosny
Prawdopodobnie jeszcze przez kilka tygodni nieprzejezdny będzie fragment ulicy Rolniczej od Spacerowej do Lelewela w Piotrkowie. Ulicą będzie można normalnie poruszać się po tym, jak pojawi się tam asfalt. A stanie się to dopiero wiosną.
Nie będzie problemu z dojazdem do cmentarzy
Kilka tygodni temu rozpoczęła się inwestycja związana z przebudową ulicy Rolniczej. Przed Wszystkimi Świętymi prace zostaną przerwane, by mieszkańcy mogli bez problemu dojechać do cmentarzy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat