Artykuły do tagu: Rolnicy

Rolnicy zmagają się z suszą
Susza najbardziej dotknęła gospodarstwa znajdujące się w północno-wschodniej części naszego województwa, z takim problemem zmaga się ponad 13 tysięcy gospodarstw (ponad 72 tysiące ha).
22.08.2015 08:59
Susza w powiecie
Zboże już zebrane, ale zagrożeni są ci, którzy uprawiają kukurydzę i ziemniaki. Ziemia jest sucha jak pieprz i niewiele zmieniły burze, które przeszły w weekend również nad naszym regionem. Gdzie jest najgorzej?
Ser, kiełbasa i dżemy prosto od chłopa?
Parówka – 30% mięsa w tym MOM (mięsa oddzielonego mechanicznie) i ... tona ulepszaczy, zagęstników, które pozwalają tej masie trzymać się w kupie. A może “zdrowy” jogurcik z truskawkami, który... tylko pachnie owocami. Kto by nie chciał się zdrowo odżywiać? A zdrowo znaczy produktami jak najmniej przetworzonymi, nienasyconymi różnego rodzaju ulepszaczami, wzmacniaczami smaku, sztucznymi barwnikami. Gdzie ich szukać? Najlepiej wprost u producentów. Czy w powiecie piotrkowskim są tacy?
Rolnicy wręczyli staroście postulaty
Dziś (13 lutego) po godzinie 13.00 do centrum Piotrkowa dotarli Rolnicy z Komitetu Protestacyjnego Rolników Ziemi Piotrkowskiej, którzy przekazali staroście swoją petycję.
Rolnicy dotarli do Piotrkowa
Rolnicy z Komitetu Protestacyjnego Rolników Ziemi Piotrkowskiej dotarli już do Piotrkowa.
Będzie pikieta rolników w centrum Piotrkowa
W piątek w Piotrkowie odbędzie się pikieta rolników z Komitetu Protestacyjnego Rolników Ziemi Piotrkowskiej. Przyjadą do miasta ciągnikami, aby przekazać petycję staroście piotrkowskiemu.
Starosta chce spotkać się z rolnikami
Niestabilną opłacalność produkcji mleka i mięsa chce omówić starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała wspólnie z rolnikami. Rozmowy na ten temat zapoczątkowane zostały w marcu ubiegłego roku podczas spotkania z lokalnymi producentami trzody chlewnej.
Ożywić wieś, wyżywić miasto - starosta w Strefie FM
- Mam taki pomysł, aby ekonomicznie ożywić piotrkowską wieś, a miasto zdrowo wyżywić. Chodzi o to, aby jeść zdrowo i trochę omijać te wszystkie hipermarkety, które psują żywność – mówił kilka dni temu starosta piotrkowski.
Ekologiczne dożynki w Białej
W niedzielę w Białej odbyła się uroczystość „EKO Festyn w Gminie Sulejów 2014”. Wydarzenie rozpoczęła msza w kaplicy w Białej celebrowana przez księdza Leszka Drucha, proboszcza parafii p.w. św. Floriana w Sulejowie.
Świński problem to problem nas wszystkich
- Ceny skupu wieprzowiny w ciągu ostatniego miesiąca spadły prawie o połowę, a czy ktoś zauważył, żeby chociaż o grosz obniżyła się cena wyrobów mięsnych w sklepach? – grzmią producenci trzody chlewnej i oskarżają pośredników o zmowę cenową.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat