Artykuły do tagu: Rolnicy

Potrzeba nam więcej pszczół i pszczelarzy. Dziś Dzień Pszczół
Pszczelarstwo to pasja i styl życia. W Polsce działa ponad 60 tysięcy pszczelarzy. Są to osoby z wielkim doświadczeniem, ale też w większości w wieku średnim lub starsze. W naszym regionie działa Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie, które skupia 120 pszczelarzy i 3 tysiące pszczelich rodzin z miasta i gmin naszego powiatu.
Piękni i młodzi na dożynkach w gminie Wola Krzysztoporska
Nie tylko w Moszczenicy rolnicy dziękowali za tegoroczne plony. Tłumy mieszkańców przybyły w niedzielę (13 września) na teren rekreacyjno-sportowy w Pawłowie Górnym, by wspólnie świętować podczas Dożynek Gminno-Parafialnych gminy Wola Krzysztoporska.
Od piątku (11 września) powiatowe biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie przyjmuje wnioski o refundację strat w gospodarstwach dotkniętych tegoroczną suszą.
Zobacz, jak świętowali w Moszczenicy!
W gminie Moszczenica rolnicy dziękowali w niedzielę za tegoroczne plony. Dożynki tradycyjnie rozpoczęto od dziękczynnej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym.
Rolnicy i wójt zapraszają na dożynki
Rolnicy i władze samorządowe gminy Moszczenica z wójtem Marcelim Piekarkiem na czele zapraszają 13 września na święto plonów. Tradycyjnemu zakończeniu żniw i prac polowych towarzyszyć będzie wręczanie wieńców, wspólne dzielenie się chlebem oraz występy artystów ludowych. Nie zabraknie podziękowań i dobrego humoru. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Hanke - satyryk, kabareciarz oraz lider śląskiego Kabaretu RAK.
Rolnicy zmagają się z suszą
Susza najbardziej dotknęła gospodarstwa znajdujące się w północno-wschodniej części naszego województwa, z takim problemem zmaga się ponad 13 tysięcy gospodarstw (ponad 72 tysiące ha).
22.08.2015 08:59
Susza w powiecie
Zboże już zebrane, ale zagrożeni są ci, którzy uprawiają kukurydzę i ziemniaki. Ziemia jest sucha jak pieprz i niewiele zmieniły burze, które przeszły w weekend również nad naszym regionem. Gdzie jest najgorzej?
Ser, kiełbasa i dżemy prosto od chłopa?
Parówka – 30% mięsa w tym MOM (mięsa oddzielonego mechanicznie) i ... tona ulepszaczy, zagęstników, które pozwalają tej masie trzymać się w kupie. A może “zdrowy” jogurcik z truskawkami, który... tylko pachnie owocami. Kto by nie chciał się zdrowo odżywiać? A zdrowo znaczy produktami jak najmniej przetworzonymi, nienasyconymi różnego rodzaju ulepszaczami, wzmacniaczami smaku, sztucznymi barwnikami. Gdzie ich szukać? Najlepiej wprost u producentów. Czy w powiecie piotrkowskim są tacy?
Rolnicy wręczyli staroście postulaty
Dziś (13 lutego) po godzinie 13.00 do centrum Piotrkowa dotarli Rolnicy z Komitetu Protestacyjnego Rolników Ziemi Piotrkowskiej, którzy przekazali staroście swoją petycję.
Rolnicy dotarli do Piotrkowa
Rolnicy z Komitetu Protestacyjnego Rolników Ziemi Piotrkowskiej dotarli już do Piotrkowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat