Artykuły do tagu: Rolnictwo

Mazur dyrektorem Agencji Rynku Rolnego w Łodzi
Marek Mazur od 1 marca będzie dyrektorem łódzkiego oddziału Agencji Rynku Rolnego - W środowisku rolników obracam się od zawsze i bliskie są mi ich problemy - mówi Marek Mazur.
Polscy rolnicy są w ścisłej czołówce europejskiej - mówi europoseł okręgu łódzkiego Janusz Wojciechowski...
Ministerstwo Rolnictwa zdecydowało, że w każdym mieście powiatowym ma powstać nowoczesne targowisko. Okoliczni rolnicy (bez pośredników) mogliby tam szukać zbytu, a i mieszkańcy miast byliby zadowoleni, bo zakup świeżych, ekologicznych warzyw i owoców byłby znacznie prostszy. Z Unii Europejskiej na inwestycję można pozyskać niemało, bo aż milion złotych.
Już wkrótce za chleb możemy zapłacić cztery, a nawet pięć złotych.
Kilkunastu rolników zjednoczyło siły by walczyć o swoje pieniądze. A jest o co, bo w grę wchodzi ponad 3,5 miliona złotych. Taką kwotę winna jest im bowiem jedna z śląskich firm.
Ponad trzystu wystawców zaprezentuje się na tegorocznej Rol-Szansie.
Dziki doszczętnie ogołociły dopiero co zasiane pole kukurydzy. Do trzech razy sztuka - pomyślał rolnik i zasiał pole jeszcze raz.
17 maja był ostatnim dniem podstawowego terminu przyjmowania wniosków o przyznanie rolnikom płatności bezpośrednich za 2010 rok.
Ważna informacja dla rolników, którzy starają się o dopłaty bezpośrednie za 2010 rok.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat