Artykuły do tagu: Rolnictwo

31.07.2014 11:14
Wraca spór o GMO
Temat GMO od samego początku, wywołuje w Polsce ogromne emocje. Nie inaczej jest teraz, kiedy wraca na mównicę sejmową. Jego przeciwnicy już zapowiedzieli protest przed Sejmem. W ten sposób chcą zwrócić uwagę opinii publicznej na to, że po raz kolejny dochodzi, do próby wprowadzenia zmian w ustawie o GMO.
Minister u rolników w Grabicy
Wczoraj (20 maja) do Szydłowa w gminie Grabica przyjechał minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Rolnicy żalili się na niskie ceny skupu żywca i na dziki dewastujące uprawy. Sawicki mówił, na co może liczyć rolnik w nowym rozdaniu unijnych środków.
08.04.2014 14:27
Pomoc dla rolników
Agencja Rynku Rolnego w Łodzi w czwartek 10 kwietnia zaprasza rolników, którzy chcą ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego na spotkanie podczas którego udzielana będzie pomoc w składaniu wniosków. Zainteresowani mogą zgłaszać się do piotrkowskiego oddziału Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa przy ul. Wroniej (budynek Urzędu Skarbowego) w godzinach od 10 do 14.
- Województwo łódzkie wciąż jest przodującym regionem rolniczym w Polsce. Jest to zasługa rolników z powiatu piotrkowskiego - powiedział Marek Mazur, dyrektor łódzkiego oddziału Agencji Rynku Rolnego.
Cubała: To był udany rok dla rolników
- To był udany rok dla rolników - tak podsumował mijający rok Stanisław Cubała, starosta powiatu piotrkowskiego.
Od kilku lat na terenie całego kraju, między innymi w powiecie piotrkowskim, trwa akcja zwalczania choroby Aujeszkiego u świń, której podstawą prawną jest Rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi z marca 2008 r.
ROL-SZANSA: Szansa nie tylko dla rolników
Ponad 300 firm produkcyjnych i handlowych z branży rolniczej i ogrodniczej z całej Polski weźmie udział w XXI Promocyjno – Handlowej Wystawie Rolniczej ROL-SZANSA 2012. Ta znana w kraju impreza odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia w Piotrkowie na błoniach koło zamku w Bykach (ul. Kasztelańska). Organizatorem jest Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim
Rolnicy mogą już składać wnioski o dopłaty bezpośrednie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Nasze stoisko na Rol-Szansie
Sporym zainteresowaniem na wystawie Rol-Szansa cieszy się stoisko Strefy FM, „Tygodnia Trybunalskiego i portalu ePiotrkow.pl.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat