Artykuły do tagu: RodzinaZastępcza

Rodziny zastępcze świętowały w hali Relax
To z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który w tym roku opatrzono hasłem „Moc, energia i rodzina”. Wszyscy, którzy w piątek 18 maja uczestniczyli w imprezie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Do Piotrkowa zawitali bowiem siatkarze PGE Skry Bełchatów oraz tancerka i aktorka Agnieszka Kaczorowska.
Rodziny zastępcze z Piotrkowa będą się integrować
30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie po raz dwunasty angażuje się w obchody święta. Te nastąpią nieco wcześniej, bo już 19 maja. Tegoroczne święto rodziny zastępcze spędzą w największym parku rozrywki w Polsce.
Jak wspiera się rodziny w Piotrkowie?
1278 wizytacji i wsparcie udzielone 34 rodzinom - tak wygląda praca asystenta rodziny w liczbach a praktyka to przygotowywanie pism do sądu, pomoc w trudnych sytuacjach takich jak interwencja policji czy rozprawa sądowa, motywowanie podopiecznych do poszukiwania pracy czy organizowanie korepetycji i dopilnowanie dzieci w regularnym chodzeniu do szkoły. Piotrkowski MOPR opublikował sprawozdanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej za 2015 rok. Pamiętajmy, że piecza zastępcza to nie tylko praca asystentów rodziny, ale również a może przede wszystkim rodziny zastępcze, a takich w minionym roku funkcjonowało w Piotrkowie 132.
Już w najbliższy piątek (29 maja) odbędą się X Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie przygotował wiele atrakcji. Zapraszamy!
Na terenie Piotrkowa brakuje zawodowych rodzin zastępczych. Wciąż przeważają te, które są spokrewnione z dziećmi.
Modliłam się, żeby dostać dobre dzieci
Ponad 90 rodzin zastępczych w powiecie piotrkowskim, a w nich ponad 150 dzieci. Wydaje się, że chętnych, by zostać zawodową rodziną zastępczą, jest dużo. Problem jednak w tym, że tylko dziesięć procent tej liczby to obce osoby, które podjęły trud wychowania cudzych dzieci za pieniądze.
Zawodowych rodzin zastępczych jest znacznie mniej. Te niezawodowe także coraz częściej rezygnują, a dzieci wracają do domów dziecka. - W tym roku mieliśmy już trzy rodziny, które zrezygnowały - mówi Marek Stanik, dyrektor Domu Dziecka w Sulejowie.
Rodziny zastępcze świętowały na lotnisku
Już siódmy raz piotrkowskie rodziny zastępcze obchodziły swoje święto. We wtorek na lotnisku w Piotrkowie najlepsze rodziny zastępcze otrzymały nagrody i wyróżnienia. Później był piknik i zabawa pod hasłem „Rodzina za sterem”.
We wtorek (5 czerwca) na piotrkowskim lotnisku odbędzie się piknik rodzinny pod nazwą “Rodzina za sterem” zorganizowany z okazji Dnia Pieczy Zastępczej.
Opiekun zastępczy 14-latki ojcem jej dziecka?
Opiekun zastępczy 14-latki najprawdopodobniej jest ojcem jej dziecka.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat