Artykuły do tagu: RiG

Po rezygnacji Andrzeja Pola na funkcję prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej został wybrany Włodzimierz Motyka – były prezes OZPN, właściciel firmy MOTEX, dotychczasowy wiceprezes stowarzyszenia.
05.03.2011 14:56
Czy koalicja przetrwa?
Zmiany, zmiany, zmiany! Zmienił się przewodniczący piotrkowskiej Rady Miasta, zmienili się wiceprzewodniczący, zmienił się skład komisji stałych. Zmieni się również jeden z wiceprezydentów.
Wciąż nie wiadomo czy piotrkowska Regionalna Izba Gospodarcza poprze któregoś z kandydatów na prezydenta Piotrkowa. Decyzja w tej sprawie miała zapaść w miniony piątek.
Kogo poprze Regionalna Izba Gospodarcza?
Pięciu kandydatów na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego stanęło wczoraj przed trybunałem, jakim okazali się członkowie Regionalnej Izby Gospodarczej.
Piotrków: Czy to już koniec koalicji?
Miarka się przebrała. Zwolnienie przez prezydenta miasta dyrektora piotrkowskiego MOK-u Jacka Sokalskiego przelało czarę goryczy. Stowarzyszenie Rozwój i Gospodarność (a tym samym klub RiG w piotrkowskiej Radzie Miasta) zamierza zmienić taktykę, a to oznaczać może koniec nieformalnej koalicji prezydenta, czyli Prawicy Razem i RiG-u. O politycznej przyszłości stowarzyszenia, a przede wszystkim o tym, kto w tym mieście zarabia pieniądze, a kto je wydaje, rozmawiamy z wiceprezesem Rozwoju i Gospodarności Witoldem Maćkowiakiem.
RiG będzie miał swojego kandydata na prezydenta
- Będziemy mieli swojego kandydata na prezydenta. Jego nazwisko będzie znane już wkrótce - poinformował w programie „O tym się mówi” - Witold Maćkowiak, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Rozwój i Gospodarność.
Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać kandydatów do nagrody „Przedsiębiorca 2009 Roku”.
Diety radnych bez zmian. Wraca bilet socjalny
Nie będzie obniżenia diet piotrkowskich radnych. Zostanie utworzona spółka wodno-kanalizacyjna. Po krótkiej przerwie wracają bilety socjalne. Udzielono absolutorium prezydentowi miasta. Takie decyzje zapadły podczas 36 sesji Rady Miasta Piotrkowa.
Zmniejszenie diet radnych około 25-30 procent dotychczasowej wysokości zakłada projekt uchwały, która będzie przedmiotem głosowania na najbliższej sesji Rady Miasta. Zdaniem Andrzeja Czapli przyjęcie tej uchwały pozwoli oszczędzić do końca kadencji ponad 200 tysięcy złotych.
Radni grają na zwłokę. Mieli rozpatrzyć projekt obniżenia własnych diet, wniesiony do porządku obrad na ostatniej sesji zgodnie z zapowiedzią przez przewodniczącego rady na wniosek grupy radnych PO, ale ostatecznie został on zdjęty. Jak argumentowano, o cięciach nie dyskutowano jeszcze w komisjach problemowych. Sprawa ma więc szansę trafić pod obrady nie szybciej niż za miesiąc. Czas płynie, a wraz z nim topnieje kwota 200 tys. zł, jaką miały przynieść obniżki diet.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat