Artykuły do tagu: Reymont

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 wspominali w piątek (6 grudnia) wydarzenia z życia i twórczości Władysława Stanisława Reymonta, czyli patrona placówki. Nie obyło się bez występu artystycznego, nagród dla uczniów, którzy w ostatnich tygodniach szczególnie zasłużyli się dla szkoły oraz poczęstunku.
Śladami Reymonta przez powiat piotrkowski
Spotkanie poświęcone Władysławowi Reymontowi odbyło się w zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie, które nosi imię tego wybitnego noblisty.
„Budowlanka” z Reymontem. O 12.00 początek festynu!
W samo południe w piątek rozpocznie się w parku ks. Józefa Poniatowskiego festyn „Budowlanka bawi Reymontem” zorganizowany z okazji 800-lecia. Zabawa potrwa do godz. 17.00.
Inauguracja Wojewódzkich Obchodów Roku Reymonta
W ostatnią niedzielę goście Manufaktury mieli szansę cofnąć się w czasie, a wszystko to za sprawą inauguracji Wojewódzkich Obchodów Roku Władysława Reymonta z okazji przypadającej w roku 2017 rocznicy 150 urodzin pisarza przez lata związanego z ziemią łódzką. Na rynku Manufaktury pojawili się pracownicy Łódzkiego Domu Kultury w strojach z „Ziemi obiecanej” i zachęcali odwiedzających centrum do wspólnej zabawy.
12.05.2017 10:14
Będą czytać Reymonta
W najbliższy weekend (13-14 maja) w Łódzkim Domu Kultury i w Manufakturze odbędzie się  szereg wydarzeń związanych z obchodami Roku Reymonta.
Święto Patrona Szkoły w ZSP w Szydłowie
Święto Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie - Władysława Reymonta - wieńczy trzydniowe obchody Dni Reymontowskich Ziemi Piotrkowskiej. Obchody rozpoczęły w niedzielę się uroczystą mszą świętą. W programie uroczystości znalazły się m.in. festyn rodzinny "Na Ludową Nutę", Dzień Rękodzieła Artystycznego czy występy lokalnych zespołów muzycznych.
03.07.2016 14:18
Dla kogo te mieszkania?
Nowe bloki, ba, nawet osiedla wyrastają w Piotrkowie jak grzyby po deszczu. Przykładem choćby Zielona Aleja przy Broniewskiego, Klonowa Dolina przy Wierzejskiej czy Reymonta Park przy ul. Reymonta. Pytanie tylko, kto będzie tam mieszkał, skoro mieszkańców wciąż ubywa.
Z Reymontem na ustach wyjedzie do Kanady
Po pierwsze trzeba być uczniem szkoły noszącej imię Władysława Stanisława Reymonta. Po drugie – uczestniczyć w Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich. Po trzecie – przygotować perfekcyjną recytację fragmentu prozy autora „Chłopów”. Po czwarte – znaleźć uznanie w oczach konkursowego jury, które w trakcie „reymontowskich” zlotów ocenia popisy uczniów startujących w konkursie „Mówimy Reymontem”.
Osada należąca niegdyś do rodziców Stanisława Władysława Reymonta, która znajduje się w Prażkach w gminie Będków, niszczeje. Niszczeje dlatego, że nie ma chętnych, by zająć się historycznym miejscem. Nie jest zainteresowany powiat tomaszowski ani gmina Będków. Brak pieniędzy sprawia, że pamiątki po nobliście leżą zamknięte w kartonowych pudłach. Znaleźli się jednak tacy, którzy chcą uratować lokalny skarb.
Kawał historii w kartonowych pudłach
Co dalej z pamiątkami po Reymoncie? Łóżko, w którym sypiał, krzesło na którym siedział, butelki, z których pijał, przyroda, którą podziwiał, i ludzie, których opisał w “Chłopach”...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat