Artykuły do tagu: Religia

“Bo w człowieku jest takie poczucie, że ma na każdy temat coś do powiedzenia. Po jakimś czasie już mówi w kółko to samo. Bez autokontroli, bez stawiania sobie wymagań, człowiek w pewnym momencie poddaje się lenistwu umysłowemu. To są zasadzki, przed którymi należy się bronić, żeby nie zatruwać życia innym. Bo trzeba ludzi szanować”. ks. Adam Boniecki
Inne wyznania – inna komunia
Biała sukienka lub garnitur, fotograf, przyjęcie, prezenty – tak wygląda teraz niemal każda Pierwsza Komunia Święta, do której przystępują dzieci z Kościoła Rzymskokatolickiego. Jak pierwsze przyjęcie komunii wygląda w Kościele Ewangelicko-Augsburskim i prawosławnym?
Piotrkowscy pielgrzymi w Trewirze
„I złącz w jedno, co jest rozdzielone” – to tytuł tegorocznego wystawienia Świętej Szaty Chrystusa w Trewirze. Takie też motto towarzyszyło pielgrzymom podążającym z kościoła Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim do tej bezcennej relikwii. Pomysłodawcą, organizatorem oraz przewodnikiem duchowym i turystycznym pielgrzymów był rektor kościoła Panien Dominikanek – ks. dr Ireneusz Bochyński.
„Decyzja o utworzeniu parafii była uzasadniona”
- Wbrew wielu opiniom decyzja o utworzeniu nowej parafii w Piotrkowie była w pełni uzasadniona - powiedział w ostatnim programie OTSM Strefy FM ks. Tomasz Bartczak, proboszcz powstałej przed czterema miesiącami parafii pw. bł. JP II.
Piotrków: Przywieźli nam nową kaplicę
Są już elementy składowe nowej kaplicy, jaka stanie w najmłodszej parafii w mieście. Parafia bł. Jana Pawła II otrzymała tę kaplice z Łasku.
Religia czy etyka? Większość piotrkowskich uczniów może wybierać
Problem nauczania religii to ostatnio gorący temat. Jedni są za tym, aby zabrać ją ze szkół, drugim lekcja katechezy między matematyką a fizyką nie przeszkadza.
Krzyż i nagrobek w porzucone w centrum miasta
Na zarośniętym skwerze w okolicach ronda Sulejowskiego znaleziono porzuconą płytę nagrobkową ze zdjęciem. Nieopodal leżał połamany kamienny krzyż, a wokół niego puszki po piwie. Nie wiadomo, kto wyrzucił te przedmioty w centrum Piotrkowa. Mieszkańcy byli zbulwersowani, ale teren został już posprzątany przez miejskie służby.
Ojciec Lemiesz podziękował za krzyż, chorobę i modlitwę
Tłumy ludzi, kwiaty, powitalny chleb i wielkie wzruszenia.
W milczeniu przez kilkadziesiąt dni
Żyli w milczeniu przez kilkadziesiąt dni, przeszli obłóczyny i próby w szpitalach. Przed nimi drugi rok nowicjatu, a w nim między innymi „wędrówka o chlebie żebraczym” i pobyt w klasztorze Jezuitów w Piotrkowie. O tym, jakie wątpliwości mają młodzi duchowni...
W kościołach posypali głowy popiołem
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, „z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” - takie słowa wraz z posypaniem głów wiernych popiołem wypowiadali kapłani w kościołach katolickich, rozpoczynając okres Wielkiego Postu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat