Artykuły do tagu: Religia

Święto Trzech Króli – pokłon ponad podziałami
6 stycznia w Kościele katolickim obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego. W Polsce nazywane świętem Trzech Króli.
Budowa kościoła potrwa kilka lat
Kilka, a może i kilkanaście lat potrwa budowa nowego kościoła pw. bł. Jana Pawła II w Piotrkowie. Pierwsze łopaty już wbite. W tym roku prawdopodobnie powstaną fundamenty (te budowlane). Ale prawdziwe fundamenty tego Kościoła już od dawna są budowane, i to także za pomocą Internetu.
Święta są jak przypomnienie pierwszej miłości
Czym jest, a właściwie czym powinien być dla katolików Wielki Tydzień (bo często jest czasem wielkich porządków, wielkich zakupów i wielkiego zabiegania)?
Wielkanoc inna niż polska
Wielkanoc nie we wszystkich krajach obchodzona jest tak samo, jak w Polsce. Jak wyglądają Święta Wielkanocne w innych krajach?
Jajko kurze – 100 proc. zdrowia i potencji
“Z chaosu wyłoniło się olbrzymie jajo, z którego wykluł się świat”. W wyobrażeniach wielu ludów pierwotnych wszechświat był monstrualnym jajem, które uformował wszechmocny i niewidzialny Bóg.
Co wkładamy do koszyczków wielkanocnych?
Dawniej koszyki wielkanocne wykonane były z prasowanej słomy, specjalnie dobranej odcieniami zbóż. Na zewnątrz ozdabiano je gałązkami zielonego bukszpanu, borówkami brusznicy albo barwinka pospolitego. W środku natomiast rodzaj święconych pokarmów był różny - w zależności od tradycji ludowych i chrześcijańskiej symboliki produktów.
Dwa tysiące lat temu jeden z nich też nie był OK
„Daj mi dobre oczy, dobre słowa, a nade wszystko dobre serce, bym głupio nie osądzał” - z tymi słowami setki piotrkowian ruszyły w środę wieczorem w Drogę Krzyżową ulicami miasta.
Droga krzyżowa przejdzie w środę wieczorem ulicami Piotrkowa.
W Bujnach ksiądz przeganiał szatana
- Magia, czary, seanse spirytystyczne, wróżby – to wszystko może otworzyć furtkę złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.
Zapisał Matkę Bożą na Facebooka
Aktywność duchowa, kulturowa, prace renowacyjno-budowlane, praca z młodzieżą i wspólnotami chrześcijańskimi - to wszystko zamierza kontynuować po swoich poprzednikach o. Mieczysław Jóźwiak, który od miesiąca pełni funkcję superiora wspólnoty Jezuitów i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie. Oprócz tego zapewnia, że zamierza iść z duchem czasu. By nie być gołosłownym, już kilkanaście dni temu zapisał Sanktuarium Matki Bożej na Facebooka.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat