Artykuły do tagu: Religia

Wielkanoc inna niż polska
Wielkanoc nie we wszystkich krajach obchodzona jest tak samo, jak w Polsce. Jak wyglądają Święta Wielkanocne w innych krajach?
Jajko kurze – 100 proc. zdrowia i potencji
“Z chaosu wyłoniło się olbrzymie jajo, z którego wykluł się świat”. W wyobrażeniach wielu ludów pierwotnych wszechświat był monstrualnym jajem, które uformował wszechmocny i niewidzialny Bóg.
Co wkładamy do koszyczków wielkanocnych?
Dawniej koszyki wielkanocne wykonane były z prasowanej słomy, specjalnie dobranej odcieniami zbóż. Na zewnątrz ozdabiano je gałązkami zielonego bukszpanu, borówkami brusznicy albo barwinka pospolitego. W środku natomiast rodzaj święconych pokarmów był różny - w zależności od tradycji ludowych i chrześcijańskiej symboliki produktów.
Dwa tysiące lat temu jeden z nich też nie był OK
„Daj mi dobre oczy, dobre słowa, a nade wszystko dobre serce, bym głupio nie osądzał” - z tymi słowami setki piotrkowian ruszyły w środę wieczorem w Drogę Krzyżową ulicami miasta.
Droga krzyżowa przejdzie w środę wieczorem ulicami Piotrkowa.
W Bujnach ksiądz przeganiał szatana
- Magia, czary, seanse spirytystyczne, wróżby – to wszystko może otworzyć furtkę złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.
Zapisał Matkę Bożą na Facebooka
Aktywność duchowa, kulturowa, prace renowacyjno-budowlane, praca z młodzieżą i wspólnotami chrześcijańskimi - to wszystko zamierza kontynuować po swoich poprzednikach o. Mieczysław Jóźwiak, który od miesiąca pełni funkcję superiora wspólnoty Jezuitów i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie. Oprócz tego zapewnia, że zamierza iść z duchem czasu. By nie być gołosłownym, już kilkanaście dni temu zapisał Sanktuarium Matki Bożej na Facebooka.
Kapliczkowo - miejsce jak żadne inne
Kapliczka ze starego krzesła, z niecki do wygniatania ciasta na chleb, walizki wiklinowej czy stajennego okna. Poza tym trzymetrowa rzeźba Jana Pawła II, mnóstwo drewnianych Żydów różnej wielkości i obrazy oprawione w ramy okien. To królestwo pana Bernarda, który stworzył Kapliczkowo. Miejsce jak żadne inne.
Pątnicy już powrócili do Piotrkowa
143 piesza piotrkowska pielgrzymka na Jasną Górę powróciła wczoraj przed wieczorem do miasta. Pątnicy pokonali w sumie niemal 210 kilometrów.
“Bo w człowieku jest takie poczucie, że ma na każdy temat coś do powiedzenia. Po jakimś czasie już mówi w kółko to samo. Bez autokontroli, bez stawiania sobie wymagań, człowiek w pewnym momencie poddaje się lenistwu umysłowemu. To są zasadzki, przed którymi należy się bronić, żeby nie zatruwać życia innym. Bo trzeba ludzi szanować”. ks. Adam Boniecki

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat