Artykuły do tagu: Religia

Kolejna Msza św. Trydencka w Piotrkowie
8 października w kościele ojców Bernardynów odbędzie się kolejna w Piotrkowie Msza św. Trydencka. Początek o godzinie 20.00.
Po raz kolejny Msza Trydencka w Piotrkowie
18 czerwca w kościele Bernardynów w Piotrkowie odprawiona zostanie po raz kolejny msza św. w klasycznym rycie rzymskim. Początek o 20.00.
Msza Trydencka z okazji 1050-lecia chrztu Polski
Cały czas trwają w Polsce obchody jubileuszowe z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Również w Piotrkowie Trybunalskim miały niedawno miejsce wydarzenia upamiętniające ten ważny moment w historii Polski, w których uczestniczył m.in. arcybiskup poznański Stanisław Gądecki - przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Msza Trydencka za ojczyznę
Wszyscy, którzy chcieliby się pomodlić za ojczyznę będą mieli okazję w najbliższą sobotę, 30 stycznia. W kościele oo. Bernardynów, przy ołtarzu Matki Bożej Piotrkowskiej, o godz. 20.00 rozpocznie się uroczysta msza św.
Msza Trydencka ponownie zostanie odprawiona w Piotrkowie
19 września 2015 roku (sobota) o godz. 20.00 w kościele o.o. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Msza Św. Trydencka. Odprawi ją ksiądz Wojciech Grygiel z Bractwa św. Piotra z Krakowa.
Pielgrzymka z Łowicza przeszła przez Piotrków
360. piesza pielgrzymka łowicka na Jasną Górę przeszła dziś przez Piotrków. Pątnicy mieli tu postój na śniadanie i odpoczynek. Gościli tradycyjnie w kościele farnym.
15.03.2014 08:05
Zaczęło się od
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim szykuje się do jubileuszu – XXV-lecia. Szykuje się w sposób materialny – poprzez odnowienie (odmalowanie) świątyni, ale i duchowo. Warto jednak przypomnieć, jak skomplikowaną i obfitującą w zaskakujące wydarzenia historię ma za sobą.
Setki wiernych przemaszerowało w święto Objawienia Pańskiego przez Piotrków. Na czele korowodu podążali trzej królowie.
Święto Trzech Króli – pokłon ponad podziałami
6 stycznia w Kościele katolickim obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego. W Polsce nazywane świętem Trzech Króli.
Budowa kościoła potrwa kilka lat
Kilka, a może i kilkanaście lat potrwa budowa nowego kościoła pw. bł. Jana Pawła II w Piotrkowie. Pierwsze łopaty już wbite. W tym roku prawdopodobnie powstaną fundamenty (te budowlane). Ale prawdziwe fundamenty tego Kościoła już od dawna są budowane, i to także za pomocą Internetu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat