Artykuły do tagu: Reforma

Albo rządzi prawo i jest królem, albo królem jest ten, kto rządzi (AUDIO)
O sporze związanym z reformą sądownictwa Marcin Cecotka rozmawiał na antenie Radia Strefa FM Piotrków z dr. Romanem Illiniczem, radcą prawnym, wykładowcą akademickim.
Zbigniew Ziobro o kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości
"Polacy oczekują oczyszczenia sądownictwa z czarnych owiec. Obrona patologii w sądzie jest rzeczą złą" - mówił podczas środowej konferencji prasowej w Piotrkowie Trybunalskim Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.
Jakie zmiany w szkołach od 1 września?
Obowiązkowe szafki na podręczniki, dostęp do wody pitnej oraz konsultacje w sprawie długości przerw - to tylko część zmian, które zaczną obowiązywać w szkołach od nowego roku szkolnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło rozporządzenie w zakresie BHP, które nadaje uczniom nowe prawa.
Problemy z CEPiK. Komunikat Starostwa
Mija tydzień od wprowadzenia nowego oprogramowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK 2, a urzędnicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie a w konsekwencji mieszkańcy powiatu, w dalszym ciągu mają problem z załatwieniem spraw. Jak informuje sekretarz powiatu Ireneusz Czerwiński, wina za te utrudnienia nie leży po stronie urzędu.
Ilu jest
Choć żaden z piotrkowskich nauczycieli, zatrudnionych na umowę o pracę na czas nieokreślony nie stracił posady, to aż 117 belfrów stanęło przed koniecznością uzupełniania etatu w kilku placówkach. 14 z nich uczy w trzech miejscach, a jeden nawet w czterech.
Reforma edukacji obejmie w województwie łódzkim 301 tysięcy uczniów w 1907 szkołach. Taką informację przekazał podczas piątkowej konferencji prasowej wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk. Nawiązując do zmian, które wchodzą w życie 4 września podkreślił, że nauczyciele nie stracą pracy.
Nauczyciele nie chcą strajkować?
Na piątek Związek Nauczycielstwa Polskiego zaplanował strajk w placówkach oświatowych. Ma to oczywiście związek z reformą oświaty. Zgodnie z zapowiedziami strajkujący nauczyciele 31 marca mają „powstrzymać się od świadczenia pracy”. W jakim stopniu strajk obejmie szkoły w Piotrkowie?
Posłanka Nowoczesnej przyjedzie do Rozprzy
Spotkanie w sprawie reformy edukacji i nowej podstawy programowej odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Rozprzy. Gościem będzie posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży.
- Rządzący ciągle mówią, że decyduje suweren i należy go słuchać. Nie mogą więc wyrzucić jego podpisów do kosza, bo inaczej PiS zaprzeczy sam sobie – mówili przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów i piotrkowskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy zbierali w niedzielę na miejskim targowisku podpisy poparcia dla referendum w sprawie reformy oświaty.
Na targowisku będą zbierać podpisy
Podpisy pod ogólnokrajowym referendum przeciwko reformie szkolnictwa zbierane będą w najbliższą niedzielę na terenie miejskiego targowiska w Piotrkowie. Akcję w naszym mieście organizują Federacja Młodych Socjaldemokratów oraz piotrkowski SLD.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat