Artykuły do tagu: Referendum

- Rządzący ciągle mówią, że decyduje suweren i należy go słuchać. Nie mogą więc wyrzucić jego podpisów do kosza, bo inaczej PiS zaprzeczy sam sobie – mówili przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów i piotrkowskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy zbierali w niedzielę na miejskim targowisku podpisy poparcia dla referendum w sprawie reformy oświaty.
Na targowisku będą zbierać podpisy
Podpisy pod ogólnokrajowym referendum przeciwko reformie szkolnictwa zbierane będą w najbliższą niedzielę na terenie miejskiego targowiska w Piotrkowie. Akcję w naszym mieście organizują Federacja Młodych Socjaldemokratów oraz piotrkowski SLD.
„O życiu osobistym Polek nie mogą decydować panowie w czarnych sukmanach”
Lokalni działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej rozpoczęli w środę akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie aborcji w Polsce. Na spotkanie zorganizowane w Rynku Trybunalskim przyszło kilkunastu mieszkańców naszego miasta.
SLD będzie zbierać podpisy w sprawie referendum
Piotrkowscy działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej organizują w środę konferencję prasową, podczas której będą zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie aborcji w Polsce.
Nowy poseł zapowiada dalszą walkę o JOW-y
Ugrupowanie Kukiz'15 zamierza nadal zabiegać o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, zapewniał na antenie Strefy FM poseł Rafał Wójcikowski.
Będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta?
Czy w Bełchatowie dojdzie do referendum w sprawie odwołania obecnej prezydent miasta Marioli Czechowskiej? Być może tak, bo niektóre organizacje działające w mieście zapowiedziały złożenie takiego wniosku.
Referendum. Jak głosowali w Woli Krzysztoporskiej?
W gminie Wola Krzysztoporska w niedzielnym referendum głosowało tylko nieco ponad 6% uprawnionych.
„Dzięki Bogu nie będzie drugiego referendum”, czyli PO kontra PiS w Strefie FM
Poparcie dla jednomandatowych okręgów wyborczych i całe referendum stanowiły jedynie element marketingu politycznego Bronisława Komorowskiego - komentował w programie "O tym się mówi" na antenie Strefy FM Piotr Grabowski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość.
Referendum: Jaka frekwencja w Piotrkowie?
Frekwencja w niedzielnym referendum wyniosła 7,80%. W Łódzkiem - 7,31%, w Piotrkowie - 9,54%, w powiecie piotrkowskim – 6,35%.
Piotrkowianie też głosują. Czy referendum będzie wiążące?
27 tysięcy lokali wyborczych, 30 mln uprawnionych do głosowania, trzy pytania, w tym to najważniejsze o JOW-ach – rozpoczęło się referendum. Tylko czy Polacy pójdą dziś do urn?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat