Artykuły do tagu: Reczno

Drewniane budynki przy ulicy Piotrkowskiej 1 i 3 w Ręcznie od dawna przestały być wizytówką stolicy gminy. Stojące przy głównej drodze rudery szpeciły wizerunek Ręczna. To się jednak zmieni. Wójt Marek Sroka namówił bowiem mieszkańców tych budynków do zamieszkania w pomieszczeniach przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, które posiadają o niebo lepszy standard.
W wigilijny wieczór w gminie Ręczno doszło do tragicznego w skutkach pożaru drewnianego budynku mieszkalnego.
Społeczność gminy Ręczno dba o historię i jej namacalne znaki na terenie miejscowości swojej gminy. Znajduje się tam m.in. stary cmentarz z mogiłami poległych patriotów walczących niegdyś o wolną i niepodległą Polskę podczas powstania styczniowego, a także I i II wojny światowej.
Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Ręcznie mogą już bezpłatnie korzystać ze sprzętu komputerowego przekazanego gminie w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – „Ikonka”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat