Artykuły do tagu: RawaMazowiecka

Forum promocji rozpoczęte
W Hotelu Ossa koło Rawy Mazowieckiej rozpoczęło się dziś kolejne Forum Promocji Województwa Łódzkiego. W imprezie uczestniczą samorządowcy, przedstawiciele mediów, a także przedsiębiorcy.
Postęp prac przy przebudowie drogi krajowej nr 8, a później drogi ekspresowej S8 można obserwować w internecie.
Piotrków: Najpierw korki, potem luksus
Cały region piotrkowski czeka wielki przełom, ale i komunikacyjna apokalipsa. Od marca między Piotrkowem a Rawą pojawią ekipy modernizujące krajową "ósemkę", a w tym czasie rozpocznie się budowa autostrady A1 od Piotrkowa do Radomska. Ruch wahadłowy, zawężenia jezdni. Wielki korek potrwa dwa lata.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę pierwszego odcinka trasy ekspresowej S8 w województwie łódzkim, z Piotrkowa Tryb. do Rawy Maz. Budowa 61-kilometrowej drogi pochłonie 1,72 mld zł.
Na początku marca powinna rozpocząć się budowa trasy ekspresowej S8, która połączy autostradę A1 (na wysokości Piotrkowa) z Rawą Mazowiecką. 62-kilometrowy odcinek powstanie w śladzie dzisiejszej dwujezdniowej krajowej ósemki. Wyjątkiem będzie jednak zupełnie nowy, 4-kilometrowy fragment, który zostanie zbudowany w okolicach wsi Emilianów (gm. Lubochnia). Obie dwupasmowe jezdnie będą szerokie na 7 metrów plus pas awaryjny na 2,5 metra, w planach jest także budowa miejsc obsługi podróżnych.
Protesty i blokady nic nie dały. Droga ekspresowa S8 ominie Łódź. Będzie przebiegać przez Bełchatów i Piotrków Trybunalski. Decyzja jest ostateczna - zapowiada Waldemar Królikowski, zastępca szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ruszyły pierwsze przetargi m.in na przystosowanie DK8 na odcinku Piotrków Trybunalski – Rawa Mazowiecka (dwujezdniowy odcinek dł. 29.3 km) do parametrów drogi ekspresowej. Cała trasa ma być wybudowana do 2013 roku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat